«

«

Pro 05

Jako na houpačce

Neděle 1.12.2019 SK SRŠNI Kutná Hora – HC Frýdlant 5:6 (2:2,1:2,2:2) Skóre nedělního utkání juniorů se vyvíjelo tak trochu jako na houpačce. Sršni prohrávali o dvě branky 0:2, vedli o jednu 3:2, znovu prohrávali o dvě 3:5, srovnali na 5:5, aby nakonec prohráli 5:6.

Úvod utkání jsme měli stejně „úspěšný“ jako v posledním zápase v Letňanech, hned v první minutě jsme byli vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. A realizační tým tiše doufá, že je to způsobeno touhou hráčů zapojit se co nejdřív do hry a nikoliv tím, že by hráči neuměli do pěti počítat. Ať je to jak chce, soupeř po minutě přesilovku využil a ujal se tak vedení 0:1. V šesté minutě hráli hosté krátkou přesilovku pět na tři, kterou se nám podařilo ubránit, ovšem v pokračujícím oslabení pět na čtyři hosté s velkou dávkou štěstí znovu skórovali a odskočili tak o dvě branky. Příležitost hrát přesilovku dostali naštěstí také domácí a tak také při přesilové hře snižoval ve 12. minutě na 1:2 Filip Mikeška. V 16. minutě se do situace dva na jednoho dostala dvojice Hnilička – Bartoš, první přihrával a druhý vyrovnal na 2:2. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Ve 27. minutě se domácí ujali vedení 3:2, když dokázali využít přesilovku pět na tři, což dost těžce nesl především hostující brankař a za „zahození“ branky si vykoledoval osobní trest. Vůbec trestů uložili rozhodčí v utkání poměrně dost, dohromady udělili 66 trestných minut (a to ještě ne všechny zákroky byly potrestány). Ze svého vedení se Sršni radovali téměř přesně 6 minut a hosté při hře čtyři na čtyři srovnali na 3:3. Za dalších pět minut jsme opět inkasovali a po dvou třetinách jsme za soupeřem zaostávali o jednu branku.

Ve 46. minutě šli hosté znovu do dvoubrankového vedení. Na rozdíl jedné branky snížil ve 47. minutě dobře zakončeným únikem Filip Mikeška. Necelé dvě minuty před koncem zápasu Sršni znovu vyrovnali, po výborně sehrané přesilovce. Nerozhodný stav jsme ale nedokázali udržet, po 30 sekundách hosté po naši chybě z dorážky opět skórovali na 5:6. Na skóre už nic nezměnila ani závěrečná „výměna názorů“ některých hráčů obou týmů.

Další utkání sehrají junioři v neděli 8. 12 2019 od 11:00 v Černošicích.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil, Kubelka – Zahradníček, Koubský – Plíhal – Hobza, Mikeška – Hladík – Klazar, Bartoš – Secký – Hnilička, Pokorný, Stružinský

Branky a nahrávky: 12. Mikeška (Hladík, Klazar), 16. Bartoš (Hnilička, Secký), 27. Hladík (Klazar), 47. Mikeška (Hladík), 59. Hladík (Klazar)

Tresty: 16:50 Využití: 3:2 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář