«

«

Pro 01

Sršni otočili zápas a porazili Mladou Boleslav

Sobota 30.11.2019 SK SRŠNI Kutná Hora – BK Mladá Boleslav B 4:3 (0:1,1:1,3:1) Poslední listopadovou sobotu na nás čekal třetí domácí zápas v řadě a opět s velmi silným soupeřem, tentokrát průběžným lídrem celkové tabulky KLM BK Mladou Boleslaví B. V sestavě Sršňů udělat trenér Bednář jen malé změny, bránu střežil David Jelínek. Síla soupeře je v letošní sezóně patrná od prvního kola. Vždyť během první půlky sezóny ztratili jen dva zápasy a jsou druhým nejlépe střílejícím týmem!

Svoji kvalitu ukazoval soupeř od prvního vhazování. Přesnost a rychlost nahrávek nám dělaly problémy, ani seberychlejší bruslení na to nikdy nestačí. Vzdorovali jsme až do 11. minuty, ve které M. Protivný vstřelil první gól zápasu. Následnou přesilovku jsme nevyužili, ale posloužila k tomu, abychom na svoji stranu obrátili střelecké skóre.

Dojem ze hry ve druhé třetině se výrazně nezměnil, kromě střelby soupeře, kterou zasypal D. Jelínka v naší bráně. Jedna z akcí, kterou soupeř proměnil ve 2. gól, vzešla po našem dvojnásobném vyloučení. Přesně mířil kapitán Christov. Ve chvíli, kdy se třetina už blížila ke svému závěru, podařilo se Matoušovi Jelínkovi dobrým napadáním v obrané třetině soupeře získat puk a pohotovou střelou pod lapačku snížit na rozdíl gólu. Gól do šatny vždycky potěší, pokud ho dáte a podobně pozitivně zapůsobil i tento. Po dvou třetinách ztrácet na silného soupeře jediný gól nám dávalo pořád velkou naději, podpořenou nabuzením po gólu.

Naše vášně ovšem schladil už na konci 43. minuty L. Rovný, když využil přesilovku a zvýšil na 1:3. Přesto to byl soupeř, který byl potrestán za hrubost a vzápětí za krosček a výhodu dvojité přesilovky jsme měli my, navíc v trvání vice než minuty a půl. Ve dvou předchozích zápasech jsme podobnou příležitost nevyužili, ne však dneska. První střídání bylo z naší strany technické, ale nedůrazné, střelecky nulové. To další bylo rychlé a mrazivě účinné. Buly – nahrávka – střela – gól. Střelcem je navrátilec do sestavy Filip Málek. Týmový pokladník si proto může mnout ruce za premiérový gól. Snížení na 2:3 Sršně opět povzbudilo, soupeře trochu zaskočilo a v 52. minutě bylo vyrovnáno. Jiráň našel M. Jelínka, ten poslal puk na Jana Tvrdíka, který se dostal zcela osamocen před gólmana a skóroval! Vykřičník je v tomto případě na místě, protože jeden z historicky nejlepších střelců v mládežnických kategoriích Sršňů se letos trefil teprve podruhé. Výrazně zlepšený výkon ve třetí části završil obratem na 4:3 Matouš Jelínek po nahrávce Jana Tvrdíka, na začátku 54. minuty. Na konci 59. minuty dostal dlouhou nahrávku do brejku Javůrek, ovšem šance na potvrzení výsledku skončila trochu kuriózně. Místo střely volil Javůrek objetí soupeře, při kterém zasáhl nešťastně soupeře a vysloužil si 2 minutový trest za hru vysokou holí. Závěrečný tlak boleslavských bruslařů jsme, ale ustáli bez potrestání a po zásluze získali 3 body.

Udržení tempa se soupeřem, k tomu obrat skóre z 1:3 na 4:3 ve třetí třetině, i nasazení týmu, si zaslouží pochvalu celému týmu. V neposlední řadě také gólmanovi Davidu Jelínkovi, který čelil celkem 45 střelám!

Další zápas odehrajeme v neděli 8.12. 2019 od 17:30 na ledě HC Vlašim.