«

«

Pro 20

Ježíšek přiletěl dřív?

Sobota 19.12.2015 TJ Spartak Sedlčany – SK Sršni Kutná Hora 2:8 (1:2,0:3,1:3). Jako kdyby přiletěl Ježíšek o pár dní dřív a „nadělil“ dorostencům dárek v podobě výhry na ledě Sršňů ze Sedlčan. My starší samozřejmě víme, jak to s těmi dárky je a že si výhru nadělili především sami hráči…Poslední mistrovský zápas roku 2015 sehráli dorostenci v Sedlčanech. Shodou okolností se jedná o soupeře, se kterým sehrajeme i první mistrovský zápas v roce 2016, když hned 2.1.2016 přivítáme soupeře na domácím ledě v dohrávce odloženého zápasu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o souboj dvou sousedů v tabulce, dal se očekávat vyrovnaný souboj, ale nakonec měli hosté téměř celý zápas jasnou převahu.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, hned po úvodní buly spálil Dytrych jasnou gólovou šanci a i v dalším průběhu jsme měli více ze hry a dostávali se do zakončení, při kterém nám scházelo trochu štěstí a přesnosti. Domácí se do střeleckých pozic sice nedostávali, ale po naší chybě v rozehrávce a zmatcích v obraně dokázai ve 13. minutě vstřelit úvodní branku zápasu. Naštěstí jsme dokázali rychle zareagovat a Dýťa dokázal využít přesilovku, když dorazil střelu Koubáka od modré. Za další tři minuty jsme šli podle podobného vzorce do vedení, když tentokrát po střele Bachtíka, dostal puk za záda soupeřova brankaře Fíša.

Jak dobře jsme skončili první třetinu, tak dobře jsme začali i druhou. Ve 24. minutě si Machajda při přesilovce převzal puk na vlastní polovině, projel vším co před ním stálo a zvýšil na 1:3. Ve 27. minutě si Fíša najel mezi obránce a zblízka zvýšil na 1:4. Za další tři minuty, po dlouhém obléhání soupeřovy branky, udržela Lenička pásmo, předala Dýťovi, ten našel před brankou Fíšu, který z první zvýšil už na 1:5. Tento stav jako kdyby nás uspokojil a v polovině zápasu museli něco ze svého umění ukázat i Fífa a později Peky v brance. Domácím se ale skórovat nepodařilo a do kabin jsme odcházeli se čtyřbrankovým náskokem.

V poslední třetině se jako první prosadila Lenička, když ve 44. minutě „vršovickým dloubákem“ překonala bezmocného domácího golmana. Rodinný hatrick Macháčků završil o minutu později Ondra, který v oslabení vybojoval na útočné modré puk a bekhendem zvýšil na 1:7. Poslední zářez na pažbě si pak na naší straně mohl udělat Fíša, který si vyměnil puk s Dýťou a vstřelil svou čtvrtou branku v zápase. Tři minuty před koncem zápasu jsme ještě současně s vypršením trestu našeho hráče inkasovali a domácí stanovili konečné skóre na 2:8.

Vítězstvím jsme se posunuli před Sedlčany a Vlašim (Vlašim má o zápas méně) na čtvrtou příčku tabulky.

Ná závěr bych se rád zmínil o výkonu rozhodčích, kteří rozhodovali toto utkání. Myslím že jejich výkon byl na takové úrovni, že bych rád napsal jejich jména. Jednalo se o hlavního Jelínka a čárové Kardu a Pokornou.

Branky a nahrávky: 13. Dytrych (Koubský, Bachtík), 18. Fišar (Bachtík), 24. Macháček (Bachtík, Koubský), 27. Fišar (Dytrych, Bachtík), 30. Fišar (Dytrych, Macháčková), 44.Macháčková (Dytrych, Fišar), 45. Macháček, 51. Fišar (Dytrych)

Vyloučení: 5:6