«

Pro 17

S Hvězdou jsme nakonec vyšli naprázdno

SK Sršni Kutná Hora : HC Hvězda Praha 2 : 3 (1:2; 1:1; 0:0)

V neděli 13.12.2015 jsme odehráli na domácím ledě utkání s Hvězdou Praha. V tomto utkání jsme očekávali bodový zisk, který nakonec (jek je patrno z titulku) nepřišel. Začátek utkání byl bojovný, stejně jako celé utkání. Sice moc hokejové nádhery nabídnuto nebylo, ale bojovnost byla patrná na obou stranách. Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný hokej, kdy šance na skórování měla obě mužstva. Bohužel pro nás poprvé udeřil soupeř.  Po rychlém protiútoku v šesté minutě soupeř doráží po zákroku Jendy Kolečka do odkryté části branky 0:1. Hra se po brance příliš nezměnila. Alespoň ne v první desetiminutovce. Bohužel postupem času jsme malinko ztráceli půdu pod nohama a Hvězda nás začala lehce přehrávat. V 17 minutě hrál soupeř přesilovku, čehož dokázal využít tvrdou střelou do levého horního rohu naší svatyně 0:2. Naštěstí jsme ještě do konce první třetiny stačili skórovat. V 19-té minutě se prosadil přes obranu David Zvěřina, který sice gólmana hostí nepřekonal, ale z následné dorážky se Nicolas Balvín již nemýlil a snížil na 1:2.

První polovina druhé třetiny se nesla v duchu té první. K naší velké radosti jsme proměnili jednu z našich šancí a to konkrétně ve 23 minutě, kdy se při naší přesilovce dobře zorientovala Naty Brichová. Posunula puk na volného Lukáše Seckého a ten již s přehledem zavěsil 2:2. Bohužel přišla smolná 25 minuta. To končilo naše oslabení, které jsme přežili jen tak tak. Jenda Koleček zde předvedl několik výborných zákroků, které korunoval precizním zákrokem pravým betonem u pravé tyče, kdy chytil téměř jistý gól. Hned následně však vyrobil hrubici jako trám. Prakticky jen nahozený puk, který asi s největší pravděpodobností šel mimo branku, se jal chytit do lapačky. Ta se mu nepřirozeně zkroutila, přičemž si puk srazil za svá záda, jenž zapadl obloučkem k jeho pravé tyčce 2:3. Tento moment ho lehce vykolejil. Vzhledem k tomu, že soupeř byl v tlaku tak prakticky hned po vhazování musel likvidovat ne moc prudkou střelu, která šla těsně nad ledem. Tento trochu nejistý, ale úspěšný zákrok ho vrátil zpět do utkání. Do konce druhé třetiny i přes pár šancí branka již nepadla a tak se šlo do kabin se stejným rozdílem jako po třetině první, tedy minus jedna branka z našeho pohledu.

Soupeř šel během utkání výkonnostně nahoru a to se projevilo zejména v posledním dějství. Zde už byl lepší. Lépe bruslil i přihrávky byly přesnější. V některých fázích nás dokázal zatlačit hodně do lůna našeho obranného pásma. Tlak jsme během třetí části ustáli a až na konci utkání se dostali trochu do hry. Zde spálili své možnosti nejdříve Lukáš Secký a následně i Naty Brichová a to hodně s přispěním gólmana hostí, který předvedl při těchto šancích dva velmi kvalitní zákroky. Závěrečný oddechový čas a zejména krátká power play již zlom ve skóre nezpůsobily.

Viděli jsme asi zajímavé utkání, které se neslo hodně v bojovném duchu. Bojovnost sice přehlušila kvalitu, která malinko pokulhávala, ale kluci se snažili a hráli, to je asi pozitivní zjištění. Pokud zpřesníme přihrávky a přidáme trochu chytrosti, bude to v následujících duelech ještě lepší.

Obrany:  David Zvěřina (C) – Matěj Šváb;    Jan Kašpar – Vojtěch Hamsa

Útoky:  Josef Komárek – Lukáš Secký – Natálie Brichová;    Pavel Ježek – Nicolas Balvín – Ondřej Veit;     Vojtěch Matějka – Denis Čížek – Petr Hrubý

Trenér:  Michal Procházka

Asistent trenéra:  Martin Veit