«

«

Zář 08

Kvalita předčila kvantitu

SK Sršni Kutná Hora – SC Kolín B 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) V předposledním zápase přípravného turnaje přivítali Sršni na svém ledě hráče SC Kolín B. Před týdnem se z výhry radovali na kolínském ledě Sršni, tentokrát se situace obrátila a tři body si připsali Kozlové.

Hned v prvním střídání si střeleckou příležitost vytvořil Beran, ale ztroskotal na hostujícím Martínkovi. Naopak hosté využili hned svou první příležitost, když Kadlec starší projel nepochopitelně středem hřiště a lehce skóroval. Domácí si dál vytvářeli střelecké příležitosti, několikrát byli sami před soupeřovým brankařem, ale překonat ho nedokázali. Jak správně zakončit předvedl domácím kolínský Kopecký ve 14. minutě. Po rychlé kličce do středu hřiště vymetl pavučiny v brance Tomáše Pekaře.

V podobném stylu se podle dostupných informací odehrávala i druhá třetina, když se hosté pořádně dostali do našeho pásma až ve 14 minutě a hned  z toho byla branka v naší síti. Autor článku v té době odvážel do nemocnice Romana Siváčka, který těsně před koncem první třetiny utrpěl při nešťastné srážce se spoluhráčem řeznou ránu na pravé ruce (bohužel si zranění vyžádalo 20 vnitřních a 6 vnějších stehů a minimálně na 6 týdnů dlahu).

Sršni nedokázali skórovat ani ve třetí třetině, byt k tomu měli několik slibných možností, například při krátké přesilovce 5 na 3. Byť Sršni přestříleli soupeře vysoko 36 : 19, kvalita v zakončení předčila kvantitu.

Sestava: Pekař (Kočí) – Chmelař, Bašus, Švejda Pavel, Kopecký, Havelka, Beran, Dytrych, Klazar, Jelínek Matouš, Jiráň, Sádlo, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří, Javůrek, Šváb Michal, Siváček, Fišar

Poslední utkání Derby turnaje sehrají Sršni na domácím ledě ve středu 11.9.2019 od 18:00.