«

Úno 02

(NE) Hokejová fraška v Kralupech

15. Kolo nadstavba KSM: HK Kralupy – Sršni Kutná Hora 8:3 (3:2, 2:1, 3:0)

Rozlosování nadstavby určilo Sršňům její první utkání v Kralupech. Seznam zraněných se po předchozím zápase rozrostl o Charváta a Siváčka. A tak složitou situaci se sestavou vylepšil jen uzdravený Otakar Hynek. Kralupy jdoucí za postupem nechtěly klopýtnout a Sršni chtěli soupeři oplatit porážku ze svého ledu.

Od první buly se hrál svižný hokej nahoru dolů. Skóre otevřel v šesté minutě domácí obránce střelou do horního růžku Myřátského brány skrz bránící hráče. Sršni chtěli odpovědět, ale neproměnili několik svých šancí. V desáté minutě přesnou střelou z kruhu do stejného růžku domácí navýšili vedení. O minutu později ukázkovou souhrou Sádlo, Hynek a zakončující Tvrdík snížili na 2:1. Sršni se dostali do pohody, hra se dařila a domácí nervózněli. Vyrovnání bylo na spadnutí. Ve čtrnácté minutě se však poprvé vylučovalo a režie utkání se ujal hlavní arbitr pan Švejda. „Redukcí“ počtu hráčů na ledě udělal z pohledného utkání frašku. Těžko se to dá popisovat objektivně a bez emocí. Takže jen trochu statisticky. V následujících minutách již v rovnovážném stavu Sršni neinkasovali. Do dvaapadesáté minuty hráli sedmkrát (!) za sebou dlouhá oslabení (jen dvě byly kratší než minutu a půl) ve třech proti pěti. Celkem pětkrát z nich inkasovali. Při plném počtu hráčů dali oba soupeři dva góly a při hře 5:4 po jednom.

Slovy trenéra: „Hráli jsme dobře, mohl to být pěkný hokej, ale takhle je zbytečné o něco se snažit“. Jediným pozitivním faktem z tohoto utkání je, že výborně hrající Matouš Jelínek „ustál“ nepochopitelný útok na hlavu od domácího Hanouska i kopanec bruslí (snad nechtěný) do rozkroku bez zdravotních následků a nikdo nerozšířil seznam zraněných hráčů.

Příští utkání proti HC Zlonice ve Slaném odehrají Sršni opět v sobotu 8. února.

Branky sršňů: Tvrdík (Hynek), M.Jelínek (Pálek, Rudolfský), Rudolfský

Sestava:Petr Myřátský, Šimon Balham – Jan Vaněk, Martin Pálek, Pavel Švejda, Láďa Šváb, Jiří Tvrdík (II.), Martin Meloun, Lukáš Rudolfský, Matouš Jelínek, Robert Jelínek, Otakar Hynek, Tomáš Kaiser, Aleš Sádlo, Jiří Tvrdík   Trenér: František Coubal