«

Úno 12

Nejmenší přípravka přejela domácí Kolínské Kozly

V sobotu 11.2.2012 se nejmenší Sršníci z přípravky tzn. ročníky 2005-2007 utkaly se stejně starými hráči z Kolína na jejich půdě.
Už v kabině před zápasem trenér Pepa Macháček vnutil hráčům bojového ducha, který se plně projevil během utkání na ledové ploše. Utkání začalo asi o 15 minut déle z důvodu zpoždění konce předešlého střetnutí starších žáků SC Kolín-HC Slavia Praha (jen pro zajímavost toto utkání skončilo výsledkem 1:10). Vzhledem ke zpoždění začátku střetnutí bylo nutné ze strany domácích pořadatelů improvizovat co se týče doby hry. Původně zněla dohoda na 3×15 minut, ale vzhledem k výše uvedeným okolnostem a zejména proto, aby si mužstva co nejvíce zahrála, a aby nebyly ve hře velké prodlevy  došlo k dohodě odehrát utkání v jednom celku bez přestávek a to v délce 40-ti minut.

Sestava SK Sršni Kutná Hora:
Brankáři: Prvních 20 minut :  Tomáš PLATONOV (č.10)
Druhých 20 minut:  Jan KOLEČEK (1)
Hráči v poli: Jan KAŠPAR (55) – Natálie BRICHOVÁ (5) – Maruška HYNKOVÁ (33) – Josef KOMÁREK (7),
Nikolas BALVÍN (26) – Dominik FRANC (16) – Jan KNÍŽEK (96) – Matěj ŠVÁB (14),
Patrik BALVÍN (11)

Od úvodního hvizdu se do zápasu naši mladí Sršníci pořádně opřeli a zatlačili svého soupeře na jejich polovinu hrací plochy. Po úvodních střídáních se zdálo více než pravděpodobné, že v tomto utkání bychom mohli mít herně navrch, protože naše omladina dřela a bylo vidět, že se hokejem baví. Hráči soupeře z Kolína byli vždy u puku o krok déle a zejména z toho jsme dokázali těžit a vytvořit si místy až drtivou převahu. Hned po úvodním buly zaveleli na steč dva nejzkušenější hrající v tomto utkání spolu v útoku a to Honzík Kašpar a Naty Brichová. Zejména při jejich pobytu na ledě měl soupeř problém se vůbec dostat přes polovinu hřiště. V této fázi utkání a to prakticky až do 24.minuty držel naděje soupeře na dobrý výsledek jejich brankář, který byl vynikající a i přes velké množství střel jsme měli problém tohoto gólmana překonat. Výše jmenovaní sice byli herně o malinko výš než ostatní, ale i oni měli problém se prosadit přes zahuštěnou obranu soupeře a výborného brankáře. Povedlo se to až v čase 09:40 kdy Naty Brichová umístila přesně svojí střelu k tyči po přihrávce Honzíka Kašpara. Po tomto momentu se obraz hry příliš nezměnil a naši tlačili soupeře k jejich brance, ale gólman hostí byl neúprosně proti navyšování skóre. Jediný rozdíl tak cca. po 10.minutě byl a to ten, že se ve hře stále více osmělovali i ostatní nejenom dva jmenovaní. Své zkušenosti z mistrovských turnajů začal uplatňovat jak Máťa Šváb, tak i Domino Franc, který málem vsítil v utkání za Sršně svou první branku v životě, ale byla mu upřena hvizdem rozhodčího, který branku neuznal. Jednalo se asi o to, že kotouč zřejmě nepřešel brankovou čáru (z našeho pohledu to nebyl pořádně vidět), ale chyběli jen milimetry. V čase 23:20 se utkání malinko zlomilo, protože jsme se prosadili střelecky a Honzík Kašpar zvýšil po asistenci Naty Brichové na 2:0. O další minutu třicet déle tzn. v čase 24:50 přišel asi nejkrásnější moment utkání, kdy si na naší polovině hřiště Naty Brichová vyměnila puk s Honzíkem Kašparem, následně se prosadila proti dvěma obráncům soupeře spolu s gólmanem a nezištnou přihrávkou vybídla Honzíka Kašpara prakticky před prázdnou brankou k navýšení skóre na 3:0, což Kašpárek neodmítl a z první zavěsil. Následně kdy naskočila 27. minuta utkání si oba role vyměnili, přihával Honzík Kašpar a Naty Brichová nedala gólmanovi soupeře šanci 4:0. Poslední branku v utkání si připsala opět Naty Brichová v čase 35:21 zakončila po své samostatné akci a uzavřela skóre utkání na konečných 5:0.
Myslím, že je nutné se zmínit i o ostatních v našem mužstvu zejména Nikolas Balvín ukázal (po určitém rozkoukání se na hrací ploše), že by mohl být jedním z tahounů mužstva, protože jeho odvážné průniky a nakonec i několik střel, které šly mezi tyče ukázaly jeho sílu. Pepča Komárek, Maruška Hynková a Páťa Balvín odehráli v zadních řadách velice slušné utkání a na svůj věk myslím hodně nadprůměr.
Gólmani měli malinko ulehčenou práci než je běžné, protože mužstvo fungovalo opravdu dobře a soupeř se moc do protiútoků nedostával. Ale i proto, že bylo nutné udržet pozornost po celou dobu hry zaslouží absolutorium. Tomík Platonov v první dvacetiminutovce předvedl pět zákroků, proti soupeřovým atakům naší branky, kdy minimálně jeden možná dva lze hodnotit jako těžké zákroky. Ač nám lépe vyšla střelecky druhá dvacetimuntovka tak, zadní řady lehce polevili a Jenda Koleček, který chytal ve druhých dvaceti minutách musel čelit 13-ti střelám, ze kterých bylo opravdu těžkých tak pět a pokryl i dva samostatné nájezdy útočníků soupeře, kdy propadla naše obrana. Výkon obou brankářů byl spolehlivý, o čemž hovoří i nula na naší straně v obdržených brankách.

Celkově lze utkání hodnotit jako velice dobrou přípravu, kde potěšilo zejména nasazení všech našich hráčů a lze i souhlasit s trenérem Pepou Macháčkem, který konstatoval, že výkon všech našich hráčů šel oproti minulému utkání hodně nahoru a že jejich hra měla hlavu a patu.