«

«

Pro 04

Není každý den posvícení

Neděle 2.12.2018 SK Sršni Kutná Hora – HC Slavoj Zbraslav 1:7 (0:1,0:4,1:2) Junioři dokázali získat body v posledních čtyřech zápasech, ale na svého soupeře tentokrát nestačili a prohráli výrazným rozdílem.

V poslední době se domácím nedaří ustálit sestavu a i tentokrát jsme nehráli v ideálním složení, ale protože do zápasu naskočili i hráči, kteří v týdnu netrénovali, mohl nakonec trenér sestavit tři útoky a dvě obrany.

Neúčast několika zkušených hráčů se však neprojevila hned, první třetina byla poměrně vyrovnaná, šance si vytvořily oba celky. Zatímco my jsme nedokázali dostat dostat puk do odkryté brány, hosté se v 10. minutě ujali vedení rychlou střelou po vyhraném vhazování v našem pásmu. I přes inkasovanou branku byl trenér s ohledem na sestavu s výkonem spokojen.

Ze hry po první třetině odstoupil Tomáš Fišar, jehož koleno zřejmě potřebuje po operaci více času na regeneraci. Znamenalo to opět změnu v sestavě, kdy jsme hráli na dva centry a Pavel Bartoš a ani Vojta Dytrych na těchto postech stabilně nehrají. Horší ale bylo, že po odehraných 29. sekundách prostřední části zápasu jsme prohrávali již 0:2, když soupeřova střela prošla mezi betony našeho brankaře. Tento vývoj zápasu trochu nahlodal naše odhodlání a za další dvě minuty jsme inkasovali další branku. Ve 28. minutě, když na trestné lavici seděl Vojta Dytrych, dokázali hosté využít přesilovku a Sršni prohrávali již o čtyři branky. V některých předchozích zápasech, jsme nepříznivý vývoj skóre dokázali srovnat, nebo dokonce otočit, ale tentokrát to na nic podobného nevypadalo. A tak když jsme ve 32. minutě inkasovali již na 0:5, spíše než na vyrovnání jsme pomýšleli na to, zda nedostaneme potupnou „desítku“.

Co nám chybělo v hokejových kvalitách, jsme se snažili nahradit bojovností, což bohužel vedlo k tomu, že ve snaze vybojovat u mantinelu puk, se v útočném pásmu srazili tři naši hráči a umožnili tak soupeři nerušeně postupovat na naši branku a zvýšit v 51. minutě na 0:6. Svůj střelecký účet uzavřeli hosté v 52. minutě, když zvýšili na 0:7. V 53. minutě ještě měli hosté možnost skórovat z trestného střílení nařízeného za podrážení, nicméně hostující hráč tentokrát na našeho brankaře nevyzrál. Poslední slovo jsme tak nakonec měli my, když v 53. minutě Vojta Dytrych vstřelil náš jediný gól.

Vyloučení: 3 +TS – 2