«

«

Říj 12

Nikdy to nevzdat

Na sobotu 12.10. si 1.-2. třída pozvala k přátelskému utkání Vodní lvi z Benešova. Zápas se hrál netradičně 5×15 min. (hrubého času).  Jednalo se teprve o druhý zápas letošní sezóny a to se viditelně projevovalo v defenzivní části hry.

   Stejně jako na Spartě, i proti lvům, trápil malé sršně hlavně nedůraz před vlastní brankou a někdy zbytečné vymýšlení jak „nejlépe“ puk od vlastní branky dostat pryč. Soupeř trestal naprosto každý závar před gólmanem sršňů a na své góly se na rozdíl od domácích hráčů moc nenadřel.

   Hostující tým výrazně podržel, vzrůstem malý, leč výkonem velký, brankář. Nebýt jeho, jistě by měl průběh zápasu jiný scénář.  Ten měl nakonec pro benešovské Lvi hořkou tečku. Sršní vůle a touha po vítězství byla cítit již na předzápasové rozcvičce, kde se kluci spontánně hecovali a důrazně se upozorňovali, že dneska „VYHRAJOU!“. A uložili si to do hlav dobře. Celý zápas dotahovali 1 až 2 gólové manko. Mockrát sršni dokázali srovnat na nerozhodný stav, ale soupeř většinou velmi rychle zase gólově odskočil. Nikdy to však sršně neposlalo do kolen. A odměna byla sladká. Pouze jednou v celém utkání šli sršni do vedení a stalo se tak 2 minuty před koncem zápasu. Lvi již odpovědět nedokázali. 

SK Sršni Kutná Hora – HC Vodní Lvi Benešov  16:15 (3:3; 2:3; 3:4; 5:3; 3:2)

střely na bránu  51:39

Góly :

7 x Janata, 6 x Franc, 3 x Knížek

(góly v pořadí: Franc – Janata – Knížek- Franc- Janata – Janata – Franc – Franc – Knížek- Janata – Janata – Janata – Janata – Knížek – Franc – Franc)

Statistika +/-:

  1. řada      (13 gólů vstřelených , 5 obdržených)     + 8
  2. řada      (3 góly vstřelené , 9 obdržených)            – 6

Sestava:

Hynková – Janata  „A“ – Franc „C“ – Šetina

Balvín – Knížek – Hruboš – Macháček „A“

G : Neuman

Hodnocení hráčů:

Tomáš Janata: Hráč zápasu! Sedm gólů hovoří za vše. K tomu přidal Tomáš zodpovědnou hru dozadu. Jeho hře nešlo nic vytknout.

Dominik Franc: Hvězda číslo 2. Dvojitý hat-trick a prolomení střelecké smůly ze Sparty. Konečně začíná fungovat spolupráce s Tomášem. Kluci dneska hráli trochu jinou ligu 😉

Maruška Hynková: Udržet tempo se „snajpry“ Tomášem a Dominikem dneska prostě nešlo. Ale stačí jen víc zápalu do hry a příště to může být jinak.

Jára Šetina: Ze začátku propadal pozičně a zapomínal se vepředu. V druhé polovině hry svůj výkon výrazně zlepšil. Několikrát díky zlepšené poziční hře dobře udržel puk v útočné „třetině“, což vedlo ke gólům v síti lvů.

Patrik Balvín: Rozhodně lepší než na Spartě. Ke gólu moc nechybělo, při bránění předvedl pár dobrých obranných zákroků.

Honza Knížek: Ze začátku trochu zaskočený, ale rychle se oklepal a začal svoje tradiční vyšívání. Jednoznačný lídr a tvůrce hry druhé formace. Navíc spolehlivý dozadu. K tomu 3 vstřelené góly.

Dominik Hruboš:  Bojoval a snažil se. Zapracoval musí na bruslení a pohybu s pukem.

Sebastien Macháček:  Stejně jako Jára se občas zapomínal vepředu. Ani jemu nelze upřít snahu a bojovnost. Při svých ofenzivních výletech se dostal i k několika zakončení. Při jednom už začínal gól vonět ve vzduchu 😉

Dan Neuman: Zápas mu asi nevyšel tak jak chtěl. Pár gólů se chytat dalo, občas nepomohli obránci. Konec utkání však zvládnul.

Viditelně se začíná projevovat zvýšená náročnost tréninků. Ač sršni hráli jen na 2 řady, soupeř na 3, byli to právě sršni kdo ke konci zápasu převzal otěže utkání. S fyzičkou jsou na tom malí sršni opravdu dobře. Naše loňská bolest by se mohla stát předností.  „Ještě na tom zamakáme“ 😉

VIDEO BUDE DOPLNĚNO PO JEHO ZPRACOVÁNÍ