«

Bře 10

Před koncem baráže potvrdili Sršni svoji příslušnost ke KLM

Pátek 9.3.2018 SK SRŠNI Kutná Hora – HK Kralupy nad Vltavou 4:2 (1:1,3:0,0:1)

Nejprve musím napsat několik řádek o nedělním odvetném utkání na Kladně, které fanouškům dlužím.

Po prohraném pátečním zápase jsme odjeli na Kladno jen se 14 hráči, ale s o to větším odhodláním vrátit domácím prohru z našeho ledu. Začátek zápasu nám vyšel nad očekávání, když dvojice Matouš Jelínek a Jan Tvrdík už ve 2. minutě nachytali domácího Zázvorku na švestkách a rychle jsme vedli 1:0. Jelikož hráli dva velmi mladé týmy, v utkání bylo nemalé množství chyb, které oba týmy nahrazovali bojovností, rychlostí a velkou odhodlaností. Z chyb ovšem začali těžit domácí, takže v 8. minutě a pak hned v 9. minutě otočili na 2:1. Pak jsme, ale zase úřadovali my. Nejprve Havelka s lehkou tečí Jelínka vyrovnal na 2:2, další gól přidal Matouš Jelínek a hned 17 sekund potom překonal soupeře ještě Michal Šváb. Do konce třetiny jsme, ale zbytečně chybovali a soupeř snížil na 3:4.

Druhá třetina byla gólově výrazně klidnější. A byla to naše první pětka, která v baráži doslova ožila, která přidala další trefy. Nejprve propálil Zázvorku Javůrek, aby po 5 minutách přidal svůj další gól Siváček. To jsme vedli už 6:3. Soupeř korigoval na 4:6 před koncem 2. třetiny.

Třetí třetinu jsme odehráli poměrně mazácky, ovšem nechali jsme si dát zbytečný gól na 5:6, který nás trochu rozhodil. Tři minuty před koncem jsme šli do 4, soupeř proto vyndal gólmana a zkoušel vyrovnat. Gól však dokázal dát Jan Tvrdík, ovšem před střelou byl poslán k ledu a puk směřující do brány zasáhl rukavicí, takže nebyl uznán.Konec jsme si už pohlídali a na ledě si hráči vítězství pořádně oslavili. A 9 bodů po 4 zápasech bylo velmi nadějných pro záchranu KLM v Kutné Hoře.

V pátek 9. března jsme se chystali na poslední letošní domácí zápas s týmem, který umí být velmi nevyzpytatelný a taky tvrdý. Přesto, že nám do barážové tabulky stačil jediný bod, naše nervozita byla zřejmá. Tedy doufám, že náš zoufalý výkon v 1. třetině byl způsobený nervozitou, protože jsme odehráli snad nejhorších 20 minut této sezóny. Nicméně byli jsme to my, kdo skóre otevřel a nebyl to nikdo jiný než v baráži nezastavitelný Roman Siváček. V 5 barážových zápasech dal 7 gólů z našich celkových dvaceti!!! Klobouk dolů. Na tomto gólu se výrazně přičinili Jiří Tvrdík se Standou Glaserem. Chyby nám, ale letos nejsou cizí, proto jsme při jedné z našich pasivních pasáží umožnili kralupským snížit. S výrazným přispěním skvěle chytajícího Davida Jelínka tak třetina skončila jen 1:1. Hráli jsme opravdu špatně, David proto pro nás uhájil alespoň remízu první třetiny.

Druhá třetina byla od Sršňů tím, co od nich máme nejradši. Byl jich plný led, dobře kombinovali a přestali být pro kralupského soupeře jen kužely a otloukánky. Byli to Sršni, kteří si důrazně sáhli po otěžích zápasu a začali doslova dominovat. Ze zakřiknutého a pasivního týmu z 1. třetiny naštěstí nezůstalo nic a motali jsme soupeře, že nestíhali ani střídat, kupili chyby a nestíhali s námi bruslit. Náš tlak byl tak velký, že bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme gólově. V půlce zápasu nám pomohl soupeř, když si během několika minut počínal opakovaně nedovoleným způsobem a umožnil nám sehrát přesilovku 5 na 3. Tu jsme sehráli se stejnou fazónou jako dosavadní průběh 2. třetiny. Na modré si vyměnili puk David Křeček s Pavlem Švejdou. Ten si na finální střelu najel blíž na kruh a trefil to naprosto luxusně. Vymetl horní roh Exnerovi brány a zvedl vlnu emocí v týmu i na tribuně. Takové góly patří do učebnic! Hokejových i psychologických☺. Sršni byli v tu chvíli v takovém laufu, že dokázali udržet soupeře i několik střídání v jejich pásmu. Po několika minutách proto přišla pro hosty další rána. Tentokrát akci zahájil Petr Javůrek, a s přispěním Lukáše Rudolfského dal vyniknout svým šikovným rukám Jirka Tvrdík, který zvyšoval na 3:1. Hráči ve žlutých dresech byli v tu chvíli doslova nezadržitelní, proto když za necelou minutu našel Vojta Dytrych rozjetého Matouše Jelínka, dopadlo to podle očekávání. Tentokrát sice se štěstím, nicméně puk vyražený gólmanem ho přeplachtil a vedli jsme už 4:1. Z popisu třetiny by se mohl čtenář domnívat, že nám gólman mrzl u naší brány, tak to ale pochopitelně nebylo. I David Jelínek musel hasit několik šancí soupeře a nutno říct, že tím nejlepším způsobem. Nepustil za sebe jediný puk. Kdybychom dokázali s takovou lehkostí, přitom důraznou hrou a taky přesností nahrávek odehrát větší část letošních zápasů, vůbec jsme se nemuseli „probojovat“ až do baráže…

Do třetí třetiny připravoval trenér Stanislav Bednář na potřebu opatrnosti v bránění a snaze neútočit za každou cenu, abychom soupeři zbytečně neumožnili zdramatizovat skvěle rozehraný zápas. Celý tým byl odhodlaný nechat na ledě všechno, hráči se povzbuzovali mezi sebou a s tím jsme nastoupili do 3. třetiny, letošního posledního domácího zápasu.
Náš výkon ve 3. části už nebyl tak aktivní, což bylo součástí plánu, ale několikrát jsme se zase zbytečně zamotávali do vlastních kliček a nesmyslných nahrávek, soupeři jsme tak dávali zbytečně šance na ostřelování našeho gólmana, který nás pořád držel. Přesto jsme dokázali velkou část třetiny odehrát dál od naší brány a udržovat třígólový náskok. Větší chybu jsme udělali až na začátku 58. minuty, kdy dostal Křeček 2 minutový trest. Ten dokázal soupeř potrestat snížením na 4:2. V tu chvíli se stal soupeř aktivnějším, přeci jen ucítil šanci. Když pak před koncem třetiny stáhli hosté gólmana a postavili proti nám 6 hráčů, musím pochválit naše hráče za mazácký přístup, kterým už nenechali soupeře udělat vůbec nic.
Páteční zápas pro nás začal neuvěřitelně zoufalou 1. třetinou, kdy byl náš výkon doslova na ručník. Od 2. části ale Sršni ukázali, že mají srdce na pravém místě, že umí hrát hokej a ukázali domácím fanouškům proč má smysl je z tribun podporovat. Myslím, že jsme viděli skvělé dvě třetiny a v závěru hráči ukázali, že v této sezóně získali velkou porci zkušeností, které už umí řádně zužitkovat. Skvělý výkon mužstva podtrhl gólman David Jelínek, který je jedním ze základních kamenů týmu trenéra Stanislava Bednáře. Věřím, že právě nasazení celého týmu podpořilo diváky, kteří vytvořili skvělou atmosféru a společně s námi si užili zápas i celou sezónu, i když jsme v té naší premiérové v KLM nevyhrávali tak často, jako v předchozích sezónách. Přesto vím, že bylo hodně zápasů, kdy byl náš výkon opravdu výborný a odcházeli jsme se vztyčenou vlajkou, byť poraženi. Nepochybně tomu pomohla i vysoká kvalita většiny našich soupeřů. Děkuju proto jménem celého A-týmu všem našim podporovatelům a těšíme se na příští sezónu, společně s Vámi.

V neděli 11. března nás ještě čeká poslední zápas baráže na ledě Tatranu Sedlčany. Přestože už nic nezmění na sestavě postupujících i nepostupujících z baráže, odehrajeme ho naplno. I když nebude naše sestava kompletní kvůli zraněním a nemocem, chceme vyhrát i tento zápas. V Sedlčanech začínáme v 17 hodin.