«

Bře 04

S Kladnem jsme podcenili naladění do zápasu.

Pátek 2.3.2018 SK SRŠNI Kutná Hora – PZ Kladno 2:3 (1:1,1:2,0:0)

První zápas baráže s Kladnem jsme odehráli opět v pátek v podvečer, první buly vhodil rozhodčí v 19:30 hodin.

Do zápasu jsme, ale nejspíš vstoupili s přesvědčením, že když jsme vyhráli dva zápasy, další výhru nám dá někdo zadarmo… Náš výkon byl opravdu velmi vlažný, všude jsme byli až druzí a soupeř nás snadno přebrusloval. Oba týmy jsou velmi mladé, hra proto obsahovala i mnoho nepřesností na obou stranách. První gól vstřelili hráči Kladna. Nic rozhodčí nedbali na protesty za neodpískání půlmetrového ofsajdu! Náš výkon se nezlepšil ani po tomto gólu, až útok 3. pětky, na konci třetiny, přinesl oživení do žlutých dresů. Vaněk našel rozjetého Jiřího Tvrdíka, který se protáhl mezi třemi hráči a ukázkovou střelou prostřelil kladenského gólmana.

Druhá třetina byla od Sršňů opakem té první. Byli jsme aktivní, velmi dobře jsme kombinovali a dokázali se prosazovat střelecky. Přesto jsme při hře 4 na 4 inkasovali po druhé. Gól ale opět padl po situaci, která odporuje pravidlům… Ve středovém kruhu byl Jiráň zasažen hokejkou kladenského hráče do obličeje, rozhodčí hru přesto nepřerušili, naopak nechali PZ pokračovat v akci, z které padl gól. Nedlouho na to měla velkou šanci naše druhá pětka. Když puk už překonal gólmana Zázvorku, plachtící puk netrefil ze vzduchu před prázdnou bránou Jiráň. Úspěšnou ale byla další akce první pětky. Javůrek vystřelil a jeho střelu tečoval za záda kladenského gólmana náš nejúspěšnější barážový střelec Roman Siváček. V této fázi hry byli Sršni jasně lepším týmem, který nedával hostům prostor na nic. Kdo nás však přibrzdil, byli opět rozhodčí. Při jednom z mnoha běžných soubojů u mantinelu pískli Vaňkovi hrubost a poslali ho na 2 minuty na trestnou lavici. Během oslabení si hosté nejprve trochu oddechli po tlaku, kterému čelili, a těsně před jejím skončením dokázali dát svůj první regulérní gól. Nicméně stav byl 2:3.

Třetí třetina přinesla řadu našich snah o vyrovnání, soupeř se naopak rozhodl spíše bránit a dopředu se nevydával za každou cenu. Důležitým momentem byl velmi nevybíravý faul kolenem od kladenského Macháčka na Filipa Málka. Ten byl doveden na střídačku, zápas už nedohrál. Neodehraje ani ten nedělní a teprve podrobné vyšetření ukáže, jestli budeme moc s Filipem ještě letos počítat. Macháček dostal 5+20 minut a šel se sprchovat. Před koncem třetiny jsme měli výhodu dlouhé přesilovky. Většinu jejího trvání jsme hráli v pásmu soupeře, množství střel bylo, ale tragicky malé. Za střelu samozřejmě můžeme považovat jedině takové, které projdou až k bráně. Střelba do protihráčů je něco, co nám jde dobře a často, ale za střely to opravdu nikdo nepovažujme. Z jedné takové se dostal do brejku Kratochvíl, skončil ale na člověku, který dnes odvedl naprosto famózní výkon. Je jím náš gólman David Jelínek, který během zápasu zlikvidoval řadu střel a taky několik tutových gólů. Jelikož jsme se do konce třetiny nedokázali gólově prosadit, skončili jsme na domácím ledě prohrou 2:3.

Začátek zápasu jsme zahájili příliš vlažně. Nevím, co bylo v našich hlavách, ale touha bojovat a udělat pro výhru maximum, to rozhodně nebyla. Výrazně lépe jsme odehráli zbytek zápasu, ovšem dobrá kombinace, bez velkého množství střel, natož v přesilovkách, není vůbec k ničemu. Protože bez střel na bránu padají góly jen výjimečně a náhodou. Jsou před námi tři zápasy, které rozhodnou o tom, jestli máme na to hrát kvalitní soutěž, kterou je Krajská liga mužů, nebo jsme hobíci, kteří se neumí porvat o svoje místo na slunci. Já hráčům v týmu pořád věřím, protože už mnohokrát ukázali, že umí hrát dobrý hokej. Teď ještě musí všichni vložit svoje srdce a 100% výkon do těchto třech zápasů, ve prospěch celého týmu a obstát v baráži. Musíme vyhrávat a k tomu musíme dávat góly. A proto abychom dávali góly, musíme střílet. Střelba musí být častá, tvrdá a přesná. Z alibistických střel z dálky, které stěží doletí do brány, padne gól je náhodou. Za vítězstvím je třeba se doslova tlačit, spoléhání na náhodu, je cesta do pekla, ne za vítězstvím.

Ve druhém pátečním zápase porazili Kralupy Sedlčany 5:1.
Odvetu odehrajeme v neděli 4. března na ledě ČEZ Stadion Kladno od 19:30 hodin.