«

«

Bře 07

Souhrn referátů z utkání juniorů (doplněno video…)

Vyštajn – my „štajf“

Krajská liga JUN 23. kolo: SK Sršni vs. SK Černošice 4:5 SN (2:0, 1:2, 1:2 – SN 0:1)

Hrálo se: 07.02.2015

Jsem ve skluzu s referáty z utkání. Neměl jsem čas. Takže poslední utkání (KHO-CER a KHO-BNJ) jen ve zkratce a jen pro splnění povinnosti.

Zbytečně ztracené dva body. Někdy neumíme udržet vývoj utkání. Vypadalo to v pohodě, skončilo to dramaticky – ještě navíc zle vypadajícím zraněním Ládi Švába (klasika: Vyštajn vyšiloval). Vedli jsme po první třetině 2:0 a zdálo se, že to bude snadné. Nebylo, Černošice převzaly iniciativu a podařilo se jim obrátit skóre na 4:3 v jejich prospěch. Najednou jsme nebyli schopni se dostat do takové šance, kterou bychom proměnili. Už to vypadalo, že nakonec ztratíme všechny body. Matouš Jelínek naštěstí vytáhl z rukávu v poslední vteřině (osobně jsem to ještě nikdy nezažil!!!) krásnou střelu z levé strany nad beton černošického brankáře a srovnal skóre na 4:4.

S penaltami jsem docela počítal, ale přepočítal jsem se. Nedali jsme ani jednu.

Ztratili jsme dva body a pomalu jsem přestal věřit v možnost obhájit celkové druhé místo v soutěži.

Naše branky, jak šly za sebou – min. (asistence v závorce): 03. Tvrdík Jan (Jelínek Matouš). 09. Jelínek Matouš. 32. Jelínek Matouš (Šváb Ladislav). 60. Jelínek Matouš. (SN neproměnili za sebou – Švejda Pavel, Jelínek Matouš, Šváb Michal. Černošice proměnily hned první SN)

Vyloučení: 6:8 (+5OK). Využití: 2:1. Oslabení: 0:2.

Sestava: Kurka Michal  – Šváb Ladislav, Švejda Pavel, Marvan David, Červinka Jan – Šváb Michal, Tvrdík Jan, Jelínek Matouš – Fišar Tomáš ml., Jestříbek David,  Švejda Petr – Dytrych Vojtěch, Fišar Tomáš st.

Richard Bláha

(trenér JUN)


Ziggy vychytal Benátky

Krajská liga JUN 24. kolo: SK Sršni vs. HC Benátky nad Jizerou 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Hrálo se: 14.02.2015

Titulek je fakticky správný.

Prohrávali jsme 0:2, 1:2, 1:5.

Proč? Za stavu 0:1 to bylo díky našemu skutečnému výkonu na ledě – byli jsme horší. Pak si v 15. minutě Michal Kurka poranil vazy v rameni levé ruky. Nezaviněně – při jednom zákroku se převalil přes levé rameno a měl pocit, že si vytáhl rameno z kloubu. Škoda – bylo už trochu znát, jako bychom se nadechovali ke srovnání výkonu s Benátkami (do té doby byly lepší – živější a hokejovější). Michal sice pokračoval, ale pak vzápětí dostal druhou branku a odešel z ledu, protože to prostě nešlo. Nemáme běžně druhého brankáře do utkání, tak se šel převléknout Martin Ziggy Zika. Chytá rád a chtěl od dětství chytat… Jenže do té doby neodchytal žádné oficiální utkání. Bylo to nejlepší možné řešení (Benátští nám také navrhovali, že nám půjčí druhého brankáře – odmítli jsme z důvodů neregulérního řešení a automatické kontumace výsledku) – rozhodčí na naši žádost ukončili ihned první třetinu, Ziggy se o přestávce převlékl a druhou třetinu jsme začali dohrávkou té první…

Chápu, že pro Benátky to už nebylo to pravé. Tým hrající proti soupeři s nebrankářem docela zákonitě poleví v úsilí i v pozornosti. My jsme hned na počátku druhé třetiny dali překvapivě branku. A najednou jsme hráli lépe… Jenže Benátky pak daly ještě na 3:1, 4:1 a 5:1 (Ziggy neměl šanci – jedna rána nad beton, pak třeba blafák po zemi mezi nohy…) ze svého pohledu a vypadalo to, že je rozhodnuto. Já si to myslel taky, ale kutnohorští junioři ne. Najednou se začalo hrát o poznání lépe než před oním zlomovým okamžikem. To, co se nedařilo v utkání do stavu 0:2, se začalo dařit za stavu 1:5 v devíti hráčích. Ziggy už nedostal další branku a my najednou začali ohrožovat Benátky hodně zhusta. Dovolím si říct, že jsme byli posledních deset minut usilovnější ve hře než gondoliéři. Ale znova říkám – Benátky plně chápu – už to nebylo pro ně utkání na krev. Z pohledu utkání škoda, protože s Benátkami je to vždycky kvalitní utkání.

Tým se Ziggym v brance ukázal, že má hokejové srdce.

Prohráli jsme, ale ztráta to nebyla, spíše naopak posílení sebevědomí. I Ziggy musel být spokojený…

Naše branky, jak šly za sebou – min. (asistence v závorce): 22. Jelínek Matouš (Jestříbek David, Tvrdík Jan). 56. Marvan David (Tvrdík Jan). 57. Šváb Michal.

Vyloučení: 6:5 (+podražení-TS nevyužité). Využití: 1:0.

Sestava: Kurka Michal, od 16. Zika Martin   – Šváb Ladislav, Švejda Pavel, Marvan David, Červinka Jan – Šváb Michal, Tvrdík Jan, Jelínek Matouš – Zika Martin, Jestříbek David, Švejda Petr.

Richard Bláha

(trenér JUN)


Čekal jsem „hustózu“

Krajská liga JUN 26. kolo: SK Sršni vs. HC Rakovník 10:4 (5:2, 3:1, 2:1)

Hrálo se: 01.03.2015

Čekal jsem to mnohem hustší – minulé utkání v Rakovníku mě rozpalovalo do běla. Příšerní domácí hráči, příšerní domácí diváci a příšerní domácí rozhodčí. Doslova a dopísmene. To bylo jedno z nejhorších utkání, které jsem v Kutné Hoře absolvoval. Zbytečné a nesprávně odpískané tresty, zranění…

Sám jsem si říkal, že jsem zvědavý na poslední utkání doma.

Kluci nakonec ukázali, že mají rozumu možná víc než já. Odehrálo se to relativně v klidu a jenom Ziggy ukázal, že dostat se mu pod ruce nemusí být právě příjemný zážitek… Kořena z Rakovníka pěkně sešrotoval a hlavně – to byla rychlost. Vyloučených bylo ale hodně a nakonec zase absolutně blbě odpískaný faul s vyšším trestem Láďovi Švábovi. Čistý zákrok ramenem (úplně stejně jako Hollweg z Plzně v extralize dospělých) – další kořen si lehnul. Láďa nevěděl, jestli bude vůbec hrát (pokoušela se o něj nějaká viróza…) – on byl nakonec tím, kdo celé utkání vyhledával a úspěšně realizoval osobní souboje. Nutno říci, že soupeři (byť i o hlavu vyšší) jeho výzvy nepřijímali…

Výsledek jednoznačný. Pokud Rakovničtí pomýšleli na nějaký zisk – mohli rovnou zapomenout. Co jsem dlaždičkářům uznal, byla jejich snaha o aktivní a agresivní napadání.

Na nás si ale nepřišli. A to jsme naopak my přišli o Martina Pipka. Hrál s naraženou kostrčí, ale nakonec ho vyřadilo otočení hlavy. Ohlédl se a už nemohl zpátky. Do kabiny se sotva dobelhal, takže jsme hráli v devíti…

Skóre jsme navršili hned v první třetině, a pak jsme výsledek jen udržovali.

Nic víc není třeba dodávat. Snad jen to, že nám zase v brance pomohl Denis Hermann z „A“ týmu. Michal Kurka minimálně 14 dnů mimo…

Tohle utkání jsme hráli v době, kdy se mi zdálo, že druhé místo už nemůžeme udržet. Benátky za námi utkání k dobru, při teoretickém „jistém“ bodovém zisku nás v tabulce předběhnou… Jenže osud mínil jinak – Benátky ztratily, v posledním týdnu prohrály dohrávku doma s Mělníkem a všechno bylo najednou jinak. I při stoprocentním posledním zisku budou Benátky za námi, pokud neprohrajeme v posledním utkání v Kralupech.

Máme to ve svých rukách.

P.S.

Michal Kurka se přijel podívat na utkání a dělal přitom statistiku střelby v utkání: 1. třetina 24:7. 2. třetina 22:9. 3. třetina 14:11. Celkem: 60:27.

Naše branky, jak šly za sebou – min. (asistence v závorce): 03. Jelínek Matouš (Tvrdík Jan). 05. Tvrdík Jan (Šváb Michal). 05. Marvan David (Fišar Tomáš ml., Zika Martin). 11. Šváb Michal (Tvrdík Jan). 17. Tvrdík Jan (Šváb Michal). 25. Fišar Tomáš ml. (Švejda Pavel). 35. Fišar Tomáš ml. (Švejda Pavel, Tvrdík Jan). 39. Jelínek Matouš (Tvrdík Jan, Švejda Pavel). 41. Tvrdík Jan. 55. Jelínek Matouš (Šváb Michal).

Vyloučení: 11 (+10 + neúspěšné TS za podražení):7. Využití: 1:3. Oslabení: 1:0.

Sestava: Hermann David  – Šváb Ladislav, Švejda Pavel, Marvan David, Švejda Petr – Šváb Michal, Tvrdík Jan, Jelínek Matouš – Zika Martin, Fišar Tomáš ml., Pipek Martin

Richard Bláha

(trenér JUN)