Zář 30

První třetina rozhodla zápas

3. kolo čtvrtek 28.9.2017

HC Benátky nad Jizerou:SK Sršni Kutná Hora 5:2 (3:0; 1:2; 1:0)

Den české státnosti nám připomíná událost z roku 935, kdy byl ve Staré Boleslavi zavražděn svým bratrem kníže Václav.Tento den 28.9. připadl v roce 2017 na čtvrtek. A právě sváteční čtvrtek nás odvál do Benátek nad Jizerou, k dalšímu mistrovskému utkání.

Utkání začalo vlažně, ale bohužel jen z naší strany. Soupeř se dostal do tempa hned a tak prakticky od začátku utkání jsme byli u všeho dění o chvíli později než bylo potřeba. K tomu se přidalo malinko laxní bránění a problém v podobě první branky v naší síti byl na světě. Po střele z poza kruhu si mohli dva útočníci soupeře vybrat který zakončí. Hráč č.14 v probíhající třetí minutě tak učinil a bylo to 1:0. Mizérie z naší strany pokračovala dále, zejména v rozehrávce. Pokud jsme se dostali ze třetiny, tak jsme branku soupeře jakž takž dokázali ohrozit, ale kloudně rozehrát, to byl pro nás neřešitelný úkol. V desáté minutě si soupeřova sedmnáctka z našich udělala kužele a po nezištné přihrávce napříč brankovištěm volný dojíždějící útočník zvyšuje na 2:0. Po této brance se hra lehce vyrovnala, ale střela od modré a následná dorážka v 16-té minutě poslala soupeře do již tříbrankového vedení. Zbytek první třetiny se dohrál pod taktovkou soupeře a tak jsme v kabině měli o čem přemýšlet.

Přestávka nám pomohla. Hra se po pauze vyrovnala. Oba soupeři nevyužili dvě šance, když následně ve 24 minutě dostal na červenou do jízdy přihrávku od Toma Knížka Šimon Pokorný, jež nedal brankáři Benátek pražádnou šanci a hned bylo trochu veseleji 3:1. Stále více jsme se dostávali do hry, ale ve 27 minutě jsme neuhlídali nejlepšího útočníka soupeře s č. 17 Jakuba Hrušku, který z první zužitkoval přesnou přihrávku a bylo to 4:1. Jiskřičku naděje jsme vykřesali v poslední minutě druhé třetiny, kdy kapitán Lukáš Secký snížil na 4:2.

Tato jiskřička mohla klidně v poslední části přerůst v pořádný plamen, ale to by jsme museli využít některou z mnoha šancí v poslední části. Zde nás postihla totální impotence v koncovce, čímž nechci snižovat dobrý výkon domácího gólmana. Bohužel i přes naši převahu jsme paradoxně inkasovali při naší přesilovce, což byla mimochodem druhá branka soupeře při naší přesilovce v tomto utkání. Branku jsme již nedali a tak jsme utkání prohráli.

Nepodali jsme vůbec špatný výkon, spíše naopak. Odehráli jsme velice slušný zápas (když nepočítám první třetinu) a tak nás mohlo mrzet jen neproměňování šancí, které jsme si vypracovali.