Vyrovnaný zápas v Benátkách jsme strhli na svou stranu

001

5. kolo – čtvrtek 28.9.2017
HC Benátky nad Jizerou – SK Sršni Kutná Hora 5:7 (4:1; 1:4; 0:2)

Den české státnosti 28.9. nebyl pro mladší žáky dnem volna, ale vyrazili do Benátek nad Jizerou, aby odehráli další zápas ve své náročné soutěži.

Čekali jsme vyrovnaný zápas a náš předpoklad se začal vyplňovat od začátku utkání. Šance se střídaly na obou stranách a čekali jsme kdo promění svou jako první. Podařilo se to ve třetí minutě po přesné přihrávce Dominika France, kdy Tomáš Janata usměrnil z první pod břevno a dále se puk odrazil od zad gólmana do branky. Soupeř v čase 6:35 srovnal výsledek na 1:1, ale zbytek první třetiny jsme měli o něco více ze hry a hlavně jsme byli produktivní v proměňování šancí, tedy konkrétně v čase 10:03 Honza Knížek po přihrávce Dominika Hruboše, v čase 16:29 Dominik Franc po dorážce střely Alexe Horáčka a na 4:1 z našeho pohledu zakončoval v 18.minutě krásnou střelou Honza Knížek.

Třetina skončila, na střídačce jsme si připomínali, že je třeba stále bruslit a hrát aktivně, abychom nedopadli jako v posledním zápase, kdy jsme čtyřgólový náskok nedokázali ve druhé třetině udržet. Bohužel se však stalo přesně to, že druhá třetina byla opakem první, kdy jsme byli pomalejší a soupeř se dostával do šancí a dával góly. Stav po druhé třetině byl 5:5 a přestávku na úpravu ledu jsme potřebovali využít na načerpání sil před závěrečnou třetinou.

Na začátku poslední části se podařilo po individuální akci zakončit Dominiku Francovi a šli jsme do vedení. S přibývajícím časem jsme nebojovali jen se soupeřem, ale i s naší únavou. Na konci zápasu však při power play zakončil do prázdné brány Tomáš Janata a mohli jsme slavit vítězství.