«

Úno 25

První zápas baráže Sršni zvládli

Pátek 23.2.2018 SK SRŠNI Kutná Hora – TJ Tatran Sedlčany 4:1 (3:1,0:0,1:0)

V pátek 23.2. v 19:30 hodin jsme na domácím ledě přivítali staronového soupeře z KSM Tatran Sedlčany. Účastníky baráže se stali vítězstvím skupiny JIH v Krajské soutěži mužů. Tou prošli poměrně snadno, ze 16 zápasů 13 vyhráli, jen 3x prohráli, z toho 1x v prodloužení. Jejich skóre bylo také optimistické, když vstřelili 90 a inkasovali 46 gólů. To představuje průměr na jeden zápas 5,63 : 2,88.

Do zápasu jsme vstupovali s „čistou hlavou“ a maximálním nasazením, v touze získat 3 body. Začátek zápasu tomu proto odpovídal a Sršňů byl plný led. Netrvalo to proto ani celou minutu, když Jan Tvrdík našel na modré Švejdu, který přesnou střelou nad rameno gólmana Hlaváčka vyloudil úsměvy na tvářích celého týmu i našich fanoušků. Přímočará akce, bez zbytečných mezipřihrávek a k tomu rychlá a častá střelba. To je ten recept, který potřebujeme dodržovat v každém zápase.
Nejen rychlý gól, ale hlavně náš velmi dobrý pohyb, nepouštěl soupeře příliš často do naší třetiny, naopak to byli Sršni, kdo velmi aktivně prověřovali gólmana hostí. Jelikož se musel soupeř intenzivně bránit, nezřídla využíval drobná hákování, držení a podobné „pomůcky“, většinu jich ale rozhodčí nechali plynout hrou…
Na začátku 9. minuty to byl zase Jan Tvrdík, který zavezl puk do pásma Tatranu, puk poslal doleva na Siváčka, který ho na dvakrát dostal za Hlaváčka a zvýšil na 2:0.
Mezitím, měli několik akcí i hosté, z nichž některé pokryla naše obrana, nebo je zabrzdil gólman David Jelínek.
Ve 12. minutě udělal chybu při rozehrávce na útočné modré Jiráň, sedlčanští získali puk, v jejich stíhání neuspěl ani útočník Jelínek a nakonec ani gólman Jelínek. Zbytečnou nedůsledností a díky riskantní nahrávce jsme nechali soupeře snížit.
Za necelou půlminutu dostal menší trest Jiří Tvrdík. Při bránění oslabení si, ale opět nedovoleně počínal Javůrek a ze zápasu, který jsme měli pevně v rukách, jsme doslova posadili soupeře na koně. Sami jsme je pustili do zápasu, ve kterém prvních 10 minut sledovali, co náš tým udělá.
Bránění oslabení bylo naštěstí úspěšné, a protože i hosté hráli chvíli v oslabení, situaci jsme si opět o něco vylepšili. Tečku za třetinou udělala, dnes opět aktivně hrající první pětka. Chmelař poslal puk nejprve střílejícímu Javůrkovi, jehož střelu dorazil opět Siváček. Do kabiny jsme proto mohli odejít s větším klidem, který nám zajišťovalo dvoubrankové vedení.

Ve druhé třetina se, ale naše hra výrazně proměnila a bylo to k horšímu. Najednou jsme se po ledě pohybovali naprosto chaoticky, hráči se někdy doslova motali jeden druhému. Proto se do jedné z vážnějších akcí dostali hosté a před skórováním nad podržel David Jelínek, který při vyhlavičkování puku přišel o masku. Při další akci byl Jelínek překonán, nikoliv však pukem, ale obrovitým hráčem Martínkem, který dokonce bruslemi prořízl bytelnou síť naší brány. To si vynutilo krátké přerušení, během kterého rozhodčí „zašili“ díru a po chvíli zápas pokračoval. Náš výkon to však příliš nezlepšilo. Druhá třetina nepřinesla příliš pohledný hokej, snad jen naše přesilovka 5 na 3 dávala naději na vylepšení skóre. Během ní jsme, ale na soupeře nevymysleli nic, co by nám umožnilo skórovat, takže i po druhé třetině jsme šli do kabin za stále stejného stavu 3:1.

Třetí třetina už byla herně o něco lepší, nicméně stále se nám nedařilo soupeře přehrát tak, abychom z tohoto vytěžili gól. Ve 13. minutě byl Jiráň faulován a po ráně do hlavy mu chvíli trvalo, než se zvedl z ledu. Do přesilovky zůstala na ledě druhá pětka, kterou místo Jiráně doplnil zkušený Rudolfský. Soupeře jsme dokázali zavřít v jejich třetině a opět to byl Jan Tvrdík, který našel volného Rudolfského, který bez přípravy poslal puk na Hlaváčka, před kterým ho protečoval za jeho záda Matouš Jelínek. Kromě navýšení skóre jsme také využili přesilovku, první z dosavadních šesti.
Do konce se již nic zásadního nestalo, připsali jsme si proto první barážovou výhru.
Ve druhé zápase porazilo Kladno Kralupy v prodloužení.

Zápas se Sedlčany jsme sice vyhráli, pro nás byl měl být přesto zdviženým prstem, protože náš výkon nebyl ani zdaleka takový, jaký měl být. Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a takto jsme měli vydržet hrát určitě déle, než 10 minut. Do zápasů umíme nastupovat v tempu a s připravenou taktikou, většinou to také přináší herní převahu, případně vyrovnanost se soupeři, a to i těmi silnými, nezřídka dokážeme i skórovat. Aby ale mělo takové nasazení smysl, není ho možné po deseti minutách vypustit. Naopak, je nutné držet taktiku a nasazení co nejdéle. Pokud to nebudeme respektovat, vždycky to budeme my sami, kdo soupeři umožní nás válcovat. I proto jsme letos zbytečně prohráli několik zápasů.
Statistiky nám kromě jiného napovídají, že soupeř nebyl příliš aktivní, měli jsme proto ze zápasu vytěžit více gólových situací a hlavně více gólů.
– soupeř téměř nestřílel, celkem jen 13 střel !!!
– neproměnili jsme dlouhou přesilovku 5 na 3
– z celkových sedmi přesilovek jsme využili jedinou
– téměř drtivě jsme byli lepší na buly, ale výraznou herní převahu jsme si z toho nevypracovali, tzn. že jednu velmi
dobrou činnost, neumíme dostatečně zúročit

Přestože se jeví vítězství 4:1 jako uspokojivé, ve světle těchto údajů úplně přesvědčivé nebylo. Měli bychom proto mít respekt před dalšími barážovými zápasy, od kterých musíme očekávat, že budou výrazně těžší a to včetně odvetného zápasu s Tatranem na jeho ledě.

V neděli 25. února nás čeká hned druhý zápas, který odehrajeme na ledě HK Kralupy, kde začínáme hrát od 15:15 hodin. Kralupy vyhráli skupinu SEVER KSM, vyhráli 13 zápasů z toho 2 v prodloužení, 3 zápasy prohráli, z toho opět 2 v prodloužení. Jejich skóre bylo ještě lepší 96:34 (6/2,13 !), jedná se proto o tým s lepší útokem a výrazně lepší obranou. V celkové tabulce skončili těsně za Sedlčany o jediný bod, nicméně ve vzájemné zápase přehráli Kralupy Sedlčanský tým 4:0!
Čtvrtým soupeřem, s kterým se utkáme v baráži, bude PZ Kladno, které k nám přijede v pátek 2. března, a odvetu odehrajeme hned v neděli 4. března na ledě ČEZ Stadion Kladno.