«

Úno 26

Sršni přivezli všechny body z Kralup

Nedělě 25.2.2018 HK Kralupy nad Vltavou – SK SRŠNI Kutná Hora 2:4 (0:2,0:1,2:1)

Po páteční výhře nad Sedlčany jsme jeli hned v neděli odehrát 2. zápas baráže do Kralup. Domácí si jeho začátek zpestřili předáním poháru za vítězství ve skupině SEVER KSM (2. místo celkově), pak rozhodčí zahájili zápas.

Na zápas jsme odjeli se 16 hráči a dvěma gólmany, soupeř proti nám naplnil střídačku plnou dvacítkou hráčů. Barážový zápas nalákal na nedělní odpoledne dost fanoušků, proti kterým se neztratil ani náš hlouček fanynek a fanoušků.
Začali jsme opět dobře, dařilo se nám ohrožovat domácí branku a s klidným přístupem jsme dokázali pokrývat útočné snahy domácích. Při závaru na konci 5. minuty se u kralupské branky nejrychleji zorientoval Málek a poslal Sršně do vedení. Nejspíš i inkasovaný gól přiměl domácí k ještě větší tvrdosti, kterou pocítil Jiráň, když jel střídat. Velmi nevybíravě byl poslán k ledu před naší střídačkou. Protože domácí se soustředili hlavně na to, jak trefit kohokoliv z našich hráčů, dařilo se nám kombinovat a ohrožovat častěji jejich bránu. Paradoxně byl prvním vyloučeným hráčem náš hráč za držení… Tento drobný nesmysl z dílny rozhodčích jsme, ale dokázali vyřešit tím nejlepším způsobem. Chvíli po svém návratu z trestné lavice ujel Rudolfský po levém křídle a dělovkou nedal domácímu gólmanovi Exnerovi šanci. Před koncem třetiny měl velkou šanci Švejda, který vypíchl soupeři puk ve středním pásmu, ale jeho nahrávku z kruhu dokázal soupeř srazit před Janem Tvrdíkem. Při následném střídání zůstal ležet na ledě Matouš Jelínek po ráně do hlavy u mantinelu. Tento zákrok rozhodčí opět považovali za čistý…

Druhou třetinu zahájila opět 1. pětka, a opět byla hodně aktivní. Jen o pár centimetrů minul puk branku domácích, když Dytrych už překonal domácího Exnera. Při tom, ale museli stát všichni svatí. Při jedné z následných akcí došlo ke krvavému zranění, i když nebylo zaviněné. Jiráňova střela směřující do brány hostí, trefila domácího hráče Kašpara ze strany do ucha. Hráč proto musel, podle vyjádření domácí střídačky, na šití. Nedlouho poté se protlačil do obranného pásma Kralup Siváček přes dva bránící hráče a na tyči přilepeného gólmana dokázal přesto prostřelit. Navýšil tak naše vedení už na 3:0. Při jedné z akcí domácích, pak došlo ke zranění domácího hráče Hanžla. Souboj v roku jsem neviděl, ovšem podle slov čárového rozhodčího chtěl dohrát u mantinelu našeho hráče, který mu však uhnul. Ten, ale přitom zasáhl jiného hráče do helmy a dostal menší trest za hru vysokou holí. Pro hráče Hanžla přivolali domácí RZ, aby byl řádně vyšetřen. Během tohoto oslabení jsme čelili několika šancím domácích, gólman David Jelínek, společně s bránícími hráči, ale dokázali uhájit čisté konto.

Do 3. třetiny jsme vstupovali za příznivého náskoku 3 branek, ovšem destruktivní herní styl domácích a k tomu nepředvídatelné posuzování ze strany rozhodčích, nám nedávali pořád dostatek klidu. Zejména prvních 5 minut 3. třetiny bylo nepochopitelných. Evidentní fauly od domácích byly naprosto ignorovány, naopak sebemenší kontakt od našich hráčů byl trestán. Ve 45. minutě proto rozhodčí nadělili domácím přesilovku 5 na 3, kterou dokázali domácí po 30 sekundách využít a snížit tak na 1:3. Domácí tým gól logicky nakopl a začali hrát hokej. Přes několik šancí na obou stranách, se dokázali prosadit domácí po druhé a dostali se na kontakt jediného gólu. Rozhodčí si následně ze souboje u mantinelu vybral našeho hráče jako toho, který fauloval a v 57. minutě nás poslal do čtyř! Po několika sekundách hry, ale trefil domácí Prášek našeho hráče hokejkou do obličeje a počty byly opět vyrovnány. Hra 4 na 4, ale trvala jen krátce, na začátku 58. minuty dostal 2 minuty za podražení Jan Tvrdík. Domácí tak měli spoustu prostoru na korekci výsledku, ale rozehrávka jim nešla moc přesvědčivě. Siváček jim ujel s pukem a ve vlastním oslabení zvýšil na 2:4 pro Sršně. V poslední minutě už domácí nedokázali skórovat, takže stav 2:4 je i konečným výsledkem.

Zápas byl spíše bitvou, než pěkným hokejem. Domácí zvolili herní styl – raději budu bořit, než abych něco tvořil. Nejspíš i z toho plynul minimální počet střel domácích v 1. třetině a vznikl tam náš rozhodující náskok. Od barážových zápasů se nedá očekávat příliš pohledný hokej, musíme se proto soustředit na další sbírání bodů a nezaobírat se kvalitou zápasů.
Našim příštím soupeřem bude PZ Kladno, které k nám přijede v pátek 2. března, a odvetu odehrajeme hned v neděli 4. března na ledě ČEZ Stadion Kladno. Tento soupeř je výrazně více hokejový, budou to proto pro nás velmi důležité zápasy baráže.

Ve druhém nedělním zápase porazilo Kladno Sedlčany 4:0. Se ziskem 5 bodů je nyní Kladno na 2. místě, následované HK Kralupy a Sedlčany.