«

«

Led 25

Týden s hokejem

Sobota 25. 1. 2020 V sobotu se v rámci „Týdne s hokejem“ na kutnohorský zimní stadion přišlo podívat více než 35 dětí. Celkem 29 dětí se zaregistrovalo do projektu „Pojď hrát hokej“ a odnesli si tak upomínkové předměty, jako třeba dětský hokejový dres se lvíčkem na prsou, odznaky a další drobnosti, navíc mají možnost při registraci do Českého hokeje získat poukázku na hokejovou výstroj v hodnotě 1 500,- Kč.

Na ledě (i mimo něj) se dětem věnovali trenéři, počínaje školkou bruslení pana Kopeckého, až po trenéry mladších žáků. Na zimní stadion zavítala i hráčka starších žáků kutnohorských Sršňů Natálie Brichová, která sice neuspěla podle svých představ s dívčím hokejovým výběrem U 16 na Zimní olympiádě mládeže ve švýcarském Laussane, ale hned po svém návratu získala na ZODM v Karlovarském kraji dvě zlaté a dvě stříbrné medaile v rychlobruslení.
Na části ledové plochy se hrál minihokej, zbytek pak patřil nováčkům. Děti si vyzkoušely základy bruslení, střelbu na branku a různé hry. Rodiče pak v nově otevřeném vytápěném zázemí zimního stadionu měli možnost seznámit se s fungováním klubu a projektem „Pojď hrát hokej“. Všichni, kdo o to projevili zájem, měli možnost prohlédnout si například posilovnu, klubovnu nebo „suchou střelnici“.


-oldaf-