Led 18

S Buldoky v sezóně bez ztráty bodu

23.kolo – sobota 13.1.2018
Buldoci Neratovice – SK Sršni Kutná Hora 3:6 (0:3; 0:0; 3:3)

Zápasem s Buldoky Neratovice jsme vstoupili do poslední části soutěže. V sezóně jsme se potkali 3x a ve všech zápasech jsme si odnesli všechny body. Zápasy to však nebyly lehké.

K poslednímu zápasu jsme odjížděli ve standardním počtu této sezóny (11 hráčů a 1 gólman). V této sezóně jsme poprvé při porovnání počtu hráčů zjistili, že je nás více než soupeře (sice o jednoho hráče). Toto je však jen statistická zajímavost a zápas začíná vždy 0:0. A také začal ze strany soupeře ve velmi dobrém tempu, kdy si vytvořil několik slibných šancí. Z naší strany to byl velice vlažný úvod utkání, ve třetí minutě však zaskočil Dominik Franc gólmana Buldoků střelou z dálky a vedli jsme 1:0. Hra z naší strany nebyla ideální, soupeř si vytvářel stále více šancí, naštěstí Dominik Šubrt v naší brance byl proti vyrovnání a předváděl skvělé zákroky. Nám se podařilo do konce třetiny odskočit na stav 3:0, kdy se o branky postarali Dominik Franc a Tomáš Janata. Obě byly jako přes kopírák, jen si vyměnili u každé role, když vždy jeden z jmenovaných vystřelil na bránu, gólman střelu neudržel a druhý pohotově dorazil. Tento stav byl sice velice nadějný, ale nebylo nic rozhodnuto. Soupeř byl stále velmi aktivní, v některých pasážích i lepší, šance si stále vytvářel, ale nemohl proměnit. Proto jsme šli do třetí třetiny za stále stejného stavu 3:0. Buldoci se neúnavně snažili atakovat naši branku, Dominik byl stále neprůstřelný. V šesté minutě poslední třetiny Tomáš Janata po průniku obranou soupeře zakončil a vedli jsme 4:0. Soupeř však korigoval za necelé dvě minuty a vstřelil svou první branku. Naši pátou branku vstřelil po přihrávce Kryštofa Adama Honza Knížek, kdy se nejdříve snažil zamířit mezi betony, po odrazu si puk vzal a objel bránu a z druhé strany branky zakončil. Poslední naši branku vstřelil Dominik Franc po přihrávce Tomáše Hájka, kdy se dostal individuálně před gólmana a nemýlil se.
O výsledku utkání bylo tedy jasno, ale kaňkou byla naše „dohrávka“ zápasu, kdy jsme v posledních 40 vteřinách obdrželi dvě branky.