«

Pro 14

Těžké vítězství, proti houževnatým Benátkám

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Benátky nad Jizerou 4:3 (1:1,3:2,0:0)

Tabulkové postavení Sršňů je v půlce sezóny o pět příček lepší, než soupeřovo z Benátek. Papírové předpoklady
tak hovořili pro nás, bylo proto zase na nás toto postavení potvrdit.

Kvůli absenci Davida Marvana zastoupil v obraně David Jestříbek, útočníci se v osmi lidech „protáčeli“.
Od začátku bylo zřejmé, že dnes uvidíme důrazný hokej, zejména benátečtí se snažili důsledně dohrávat osobní souboje. Ve třetí minutě to jeden z nich přehnal a za podražení dostal dvou minutový trest. Početní výhodu jsme ovšem nevyužili, dokonce jsme inkasovali! Průběh třetiny byl  vyrovnaný, kromě dvou trestů, se hra odehrávala rovnoměrně na obou stranách hřiště. Na začátku 20. minuty jsme si vytvořili tlak v třetině hostů a po několika střelách se prosadil dorážkou až Petr Švejda. Po tomto gólu však soupeř protestoval u rozhodčích, až si jeden z hráčů vysloužil trest 2 + 10 minut. V první půlce přesilovky jsme nic moc nepředvedli, do kabin jsme proto odcházeli za vyrovnaného stavu 1:1.
Začátek třetiny se nám povedl. Zbytek přesilovky jsme sice nevyužili, ale krátce po ní ukázal svůj velký přehled a šikovnost Vojta Dytrych, který se nejen proháčkoval do útočné třetiny, ale poslal i skvělou nahrávku na osu, kterou stejně efektně využil dnešní střelec zápasu Petr Švejda, tečí nad rameno gólmana.
Ve 26. minutě, se dnes skvěle hrající Tomáš Böhm, dostal od mantinelu mezi kruhy, odkud vystřelil, střelu gólman neudržel a aktivně hrající David Jestříbek volný puk v pádu dorazil do brány. Vytvořili jsme si tak dvou brankové vedení. A zejména díky aktivitě druhého a třetího útoku.
Prostředek zápasu byl poměrně divoký. Na konci 29. minuty odešel na trestnou lavici David Jestříbek a během oslabení jsme inkasovali na 3:2. Pak ovšem, po půlminutě hry, hostující hráč č.25 Ondřej Karli velmi tvrdě, přímo na hlavu, trefil Láďu Švába. Ten po tvrdé ráně a ošetření už nebyl schopen dál pokračovat v zápase. Hráč Karli dostal trest 5 min. + OK, a šel se osprchovat.
V naší sestavě se tak musel posunout do obrany Mates Jelínek. Pak následoval další dvouminutový trest pro nás, aby po 8 sekundách přidali další i benátečtí. Vzhledem k probíhajícímu pětiminutovému trestu jsme tak měli krátkou přesilovku 5 na 3. Po několika nahrávkách, a té finální od Petra Švejdy, se těšně před jejím skončením napřáhl právě Mates Jelínek a golfákem vymetl horní roh brány. Navýšil tak skóre na 4:2.
Soupeř dokázal snížit na konci 38. minuty po zbytečné chybě našeho obránce před vlastní bránou. Po 40 minutách hry jsme šli do kabiny s těsným vedením 4:3.
Z pohledu vyloučení byla třetí třetina nejslušnější. Oba týmy se snažili neudělat chybu, oba se snažili útočit a neinkasovat. Několik dobrých šancí si vypracovali domácí i hosté, ale oba gólmani drželi šance svých týmů. Protože skóre se stále nehýbalo, stáhli minutu před koncem benátečtí svého gólmana a dařilo se jim držet nás v naší obranné třetině. Měli jsme několik příležitostí na vstřelení gólu, všechny ale skončily zakázaným uvolněním. Nejen, že jsme se tím sami drželi v obranné třetině, ale hlavně jsme tím drželi na ledě stejné hráče. Až poslední, pomalé vyhození dostalo soupeře z naší třetiny a siréna nás zachránila.

Dnešní výkon Sršňů byl spíše bojovný, než hokejový, chyběla nám přesnost, v některých fázích i větší chuť po vítězství. Pomohl nám velmi dobrý výkon hráčů, kteří nebyly v několika předchozích zápasech tolik vidět. Bodově dneska zazářil Petr Švejda, velmi aktivně hrál Tomáš Böhm, svojí sílu i šikovnost předvedl David Jestříbek a Vojta Dytrych ukazuje, že už brzy bude nepochybně patřit i do našeho mladého A týmu. Dneska předvedl mazácký výkon, několikrát nechal soupeře vymáchat na ledě, když jim dokázal rychlým manévrem zmizet z očekávaného dohrání a to všechno okořenil svým typickým přehledem ve hře. Na střídačce navíc rozdával úsměvy na všechny strany, bylo proto vidět, že si zápas užívá.

Jako tým jsme dneska nebyli herně příliš na výši, ale předchozí odstavec je příslibem, že do druhé půlky sezóny získávají sebevědomí i další hráči týmu.
Příští víkend náš čeká letošní poslední mistrák v Černošicích, které jsou aktuálně za Benátkami na 8. místě.

Na 26.12. Vás všechny zveme na turnaj juniorů. Turnaje se zúčastní týmy
– HC ORLI Lanškroun, aktuálně 6. tým krajské ligy pardubického kraje
– HC Slavoj Zbraslav, náš letošní soupeř. Momentálně jediný tým, který je v průběžném pořadí před námi
– HC Slavoj Velké Popovice, tým hrající vyšší soutěž, kterou je Ligu juniorů, skupina Střed
Čeká nás 6 zápasů, systémem každý s každým, v zápasech hraných na 3x 15 minut.
Očekávané začátky zápasů Sršňů jsou v 8:00, v 11:40 a v 15:20 hodin.

Sestava:  Kunášek Michal