«

«

Srp 31

Sršni obsadili na Gripen Cupu 4. místo

Poslední srpnový den zamířili Sršni do blízké Čáslavi na první ročník Gripen Cupu. Turnaje se mimo Sršňů účastnili další soupeři zvučných jmen: Vítězové KLM Středočeského kraje z minulé sezony domácí HC Čáslav, vítězové KLM Pardubického kraje ročníku 2018/19 HC Kohouti Česká Třebová a celek HC Junior Mělník, který v uplynulé sezoně KLM obsadil konečné třetí místo.

V prvním utkání přisoudil los Sršňům tým z Mělníka. V zápase hraném na 3 x 15 minut měli Sršni v první třetině několik velice dobrých příležitostí ke skórování, které nedokázali využít. Potrestáni za to byli na začátku druhé třetiny, kdy v krátkém sledu dvakrát inkasovali. Do hry pak zasáhli rozhodčí, kteří Sršňům neuznali regulérní branku. S tím se těžko srovnával Dominik Jiráň a výsledkem bylo jeho vyloučení na 5 minut + do konce utkání. Přesto dokázali Sršni v oslabení snížit, když Jan Tvrdík vybojoval trestné střílení, které jeho starší bratr Jiří dokázal proměnit. Podobná situace se opakovala o chvíli později, faulován byl tentokrát Lukáš Beran, ale Jiřímu Tvrdíkovi se tentokrát skórovat nepodařilo. Junior ještě před koncem druhé třetiny znovu navýšil skóre na dvoubrankový náskok. Ve třetí třetina padla pouze jediná branka, jejím autorem byl od modré čáry Pavel Švejda. Sršni ještě v poslední minutě odvolali brankáře a soupeřovu svatyni zasypali smrští střel, které však k vyrovnání nevedly.

SK Sršni Kutná Hora – HC Junior Mělník 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Sestava: Pekař (Kočí) – Chmelař, Bašus, Švejda Pavel, Kopecký, Havelka, Beran, Dytrych, Klazar, Jelínek Matouš, Jiráň, Sádlo, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří, Fišar

Branky a nahrávky: 22. Tvrdík Jiří (TS), 39. Švejda Pavel

Prohra v prvním utkání poslala Sršně do utkání o třetí místo proti celku HC Kohouti Česká Třebová. Sršni šli do vedení ve 3. minutě brankou Tomáše Fišara. Vyrovnání na sebe bohužel nenechalo čekat dlouho a do konce třetiny inkasovali Sršni ještě dvakrát a po první třetině tak prohrávali 1:3. Ani úvod druhé třetiny Sršňům nevyšel podle jejich představ a v polovině zápasu prohrávali již 1:5 a zdálo se, že o vítězi zápasu je rozhodnuto. Sršni ale během tří minut snížili brankou Kopeckého a dvěma trefami Lukáše Berana na 5:4 a znovu byli ve hře. V poslední třetině dokázal Jan Tvrdík v oslabení 3 na 4 dokonce vyrovnat. To ale bylo ze strany Sršňů vše. Kohouti dokázali využít naše chyby a dvěma brankami v závěru utkání strhli vítězství na svou stranu.

SK Sršni Kutná Hora – HC Kohouti Česká Třebová 5:7 (1:3, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Fišar (Tvrdík Jiří, Chmelař), 27. Kopecký (Sádlo), 28. Beran, 29. Beran (Grauer), 39. Tvrdík Jan

Finále HC Čáslav – HC Junior Mělník 2:3 (sn)