«

«

Úno 17

Sršni se rozloučili se základní části KLM vítězstvím

Neděle 17. 2. 2019 SK Sršni Kutná Hora HC Poděbrady 5:3 (2:2,3:0,0:1) V posledním utkání základní části KLM přivítali Sršni na domácím ledě druhý celek skupiny východ HC Poděbrady. Bohužel ani vítězství za tři body již nemohlo domácí celek uchránit od baráže. Do utkání vstoupili lépe Sršni, na konci třetí minuty zatáhl podle mantinelu puk do soupeřovy třetiny Jiří Tvrdík a našel před brankou Pavla Švejdu, který poslal Sršně do vedení 1:0. Hra byla vyrovnaná, ale brankaři na obou stranách nemuseli příliš zasahovat. V osmé minutě jsme se dostali pod tlak soupeře, který jsme dvakrát vyřešili zakázaným uvolněním. Po třetí už jsme nedokázali dostat puk ze třetiny i když jsme ho měli pod kontrolou a hosté naši chybu potrestali vyrovnávací brankou. V desáté minutě jsme mohli jít opět do vedení, ale střela našeho útočníka skončila na masce hostujícího brankaře. V čase 10:05 jsme měli možnost první přesilové hry, Rudolfský na pravém kruhu několikrát naznačil střelu a když už se zdálo, že se vystřelit neodhodlá, přeci jenom vystřelil a Javůrek čtyři sekundy před vypršením přesilovky poslal Sršně znovu do vedení. V 17. minutě naše první pětka zamkla hosty před jejich brankou, ale zvýšit vedení se jí nepodařilo. Naopak v 18. minutě jsme znovu svou chybou v obranném pásmu nabídli soupeři vyrovnávací branku. Od ještě větší pohromy nás dvacet sekund před koncem první části hry uchránil David Jelínek, který nejprve dvakrát „čaroval“ proti hostujícím útočníkům a nakonec nás od inkasování zachránilo břevno.

První šanci prostřední části měl Matouš Jelínek, který se ve 23. minutě dostal za obranu soupeře, jeho střela ale minula branku. Naštěstí na sebe další branka nenechala dlouho čekat. V čase 23:39 napřáhl od modré Havelka a jeho nepříliš vydařená střela skončila k překvapení i jeho samotného v soupeřově síti! V polovině zápasu našel Dytrych u vzdálenější tyče Javůrka, který svou druhou brankou v zápase zvýšil už na 4:2. Ve 34. minutě jsme hráli přesilovou hru natolik špatně, že jsme po chybách při naší rozehrávce málem sami inkasovali, ale když jsme se pak konečně dostali do soupeřovy třetiny, dlouho jsme neotáleli a Křeček ránou od modré propálil vše co před ním stálo a Sršni vedli již 5:2. Tento náskok jsme si udrželi až do konce druhé třetiny.

Vzhledem k průběhu některých předchozích zápasů se dalo uvažovat, zda se jedná o náskok dostatečný. Očekávaný nápor Poděbrad jsme však v poslední třetině dokázali eliminovat, větší brankové příležitosti se objevili až téměř v úplném závěru. Nejprve v 56. minutě mohl Javůrek zkompletovat hattrick, ale sám před brankařem mířil jenom do jeho betonů. Vzápětí jsme se dostali do přečíslení tři na jednoho, Rudolfský se pokusil překvapit hostujícího gólmana, ale ani on neuspěl. Trest přišel za malou chvíli, když jsme zaváhali při obsazování hráčů v naší třetině a soupeř snížil na 5:3. Hosté se sice odvoláním brankaře ještě pokusili něco s výsledkem udělat, nicméně ke změně stavu to již nevedlo.

sestava: Jelínek David, Pekař
Chmelař, Grauer, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Siváček, Kopecký,
Rudolfský, Dytrych, Javůrek, Jelínek Matouš, Beran, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Plíhal, Socha, Klazar
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 3. Švejda Pavel (Tvrdík Jiří), 13. Javůrek (Rudolfský), 24. Havelka (Plíhal, Socha), 31. Javůrek (Dytrych, Rudolfský) 35. Křeček, (Švejda Pavel, Šváb Michal)
Vyloučení:   6:6 (+1 x 10)