«

«

Úno 11

Sršni v prodloužení porazili Čáslav

Neděle 10. 2. 2019 Hokejový klub Čáslav – SK Sršni Kutná Hora 3:4 PP (1:1,0:1,2:1, 0:1) V nedělním utkání na ledě Hokejového klubu Čáslav, hráli Sršni o naději vyhnout se případné baráži. Přestože proti čáslavským znovu dokázali získat dva body, výsledky dalších utkání nakonec Sršně do baráže poslaly.

Jedině vítězství za tři body mohlo ještě Sršňům udržet naději, že se vyhnou baráži o udržení v KLM. Sršni se také ujali v 10. minutě vedení, když přihrávku nejstaršího hráče Rudolfského, dokázal zužitkovat naopak nejmladší hráč Dytrych. Domácím se po naší chybné rozehrávce podařilo v 16. minutě vyrovnat na 1:1 brankou T. Pipka. Další branky se diváci dočkali až ve druhé třetině. Hosty po přihrávce Matouše Jelínka poslal znovu do vedení Jan Tvrdík. Po necelých čtyřech minutách poslední části hry zafungovala spolupráce dvou obránců, Křeček přihrával a Pavel Švejda zvyšoval v přesilovce na 1:3 pro hosty. V 55. minutě dostali domácí nečekaný dárek, v podobě branky, kterou viděl pouze hlavní arbitr a za další necelé dvě minuty se Čáslavi podařilo vyrovnat na 3:3. Pět sekund před koncem řádné hrací doby byl za držení vyloučen domácí Borovanský a do následného nastavení tak Sršni nastupovali s výhodou jednoho hráče v poli. Tuto výhodu dokázali v čase 60:55 využít a střelcem vítězné branky se stal Matouš Jelínek. Sršni tak podruhé v sezoně dokázali čáslavský celek obrat o body, bohužel od baráže je to již neuchránilo.

sestava: Jelínek David, Pekař
Chmelař, Grauer, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Jelínek Radek,
Rudolfský, Dytrych, Javůrek, Jelínek Matouš, Beran, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Macháček, Sádlo, Kadlec, Siváček
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 10. Dytrych (Rudolfský), 25. Tvrdík Jan (Jelínek Matouš), 44. Švejda Pavel (Křeček), 61. Jelínek Matouš (Beran)
Vyloučení:   6:6

Využití: 1:2

Oslabení: 1:0

Trenér Stanislav Bednář

Poslední utkání základní části hrají Sršni v neděli 24.2.2019 od 17:30 na domácím ledě proti HC Poděbrady.

Bez ohledu na výsledek posledního utkání proti Poděbradům, budou Sršni hrát baráž o Krajskou ligu mužů 2019/2020, kterou hrají družstva umístěná na 8. místě po základní části ve skupině východ a ve skupině západ Krajské ligy mužů 2018/2019 a vítězové semifinále Krajské soutěže mužů 2018/2019.
Družstva se utkají 2x každý s každým (doma-venku) tříbodovým systémem do rozhodnutí. Po ukončení soutěže družstva umístěná na prvním a druhém místě získávají právo startu v Krajské lize mužů 2019/2020, družstva na třetím a čtvrtém místě budou hrát Krajskou soutěž mužů 2019/2020. Hrací dny jsou pátek a neděle. Baráž začíná v pátek 1.3.2019 a Sršni sehrají všechna svá domácí utkání v pátek, tedy 1.3., 8.3. a 15.3.2019.