Starší žáci zatím výsledkově tápou

Uvnitř článku report z utkání s Hradcem Králové a Kolínem.

Státní svátek – Sršní smutek

SK Sršni Kutná Hora – Mountfield Hradec Králové 0:16 (0:3; 0:4; 0:9)

Středa 28.9.2016 byla státním svátkem a zároveň dnem smutku mužstva starších žáků. Smutek přineslo porovnání naší hry s hrou soupeře – Mountfield Hradec Králové. Vzdorovat bez obdržené branky jsme vydrželi prvních 12 minut. I přes tři góly v naší síti byla první třetina možná z naší strany v letošní sezóně nejlépe zahraná. Vyzdvihl bych výkon brankáře Jakuba Červinky. Pak se projevila naprostá převaha mužstva soupeře, který předvedl sérii opravdu hokejových akcí.  Naše hokejové umění nemohlo konkurovat. Bylo však možné sledovat přístup jednotlivců ke hře, který se v podstatě nelišil od přístupu k tréninku. Vzhledem k mužstvům, která máme v letošní sezoně ve skupině, bude plné nasazení  hrát podstatnou roli. Nezbývá jen doufat.

Vyloučení: 4:3

Zásahy brankářů: 53:7 (Jakub Červinka 1. a 2. třetina 39; Pavel Ježek 3. třetina 14)

Trenér: Michal Procházka

-kasta-

Zklamání v Kolíně

SC Kolín – SK Sršni Kutná Hora 12:0 (6:0; 3:0; 3:0)

Se vzpomínkou části mužstva na loňský pěkný výkon na stejném zimním stadionu a ve skrytu duše s nadějí, jsme nastupovali 1.10. k utkání v Kolíně. Naděje vzala za své během prvních tří minut. V čase 2,23 jsme prohrávali 0:3. Celé utkání se neslo v neměnném stylu.

Z naší strany chyběl rychlý přístup k soupeřovým hráčům, účinné napadání a hra tělem. Když se k tomu přidaly nedostatky některých Sršňů v bruslení, zbývalo bránění ve vlastní třetině, příliš často i s nedovoleným zákrokem. Již v třetím utkání v řadě jsme nebyli schopni vstřelit branku. Pro mne zarážející byla atmosféra v šatně po utkání. Kapitán a s ním několik stejně cítících kluků očividně upracovaných a smutných z výsledku a na druhé straně bujaří  hoši plní dobré nálady vymýšlející „radovánky“. V našem mužstvu nic nového pod sluncem. Apely na změnu přístupu vyznívají do ztracena.

Vyloučení: 3:8

Zásahy brankářů: 6:32