SK Sršni Kutná Hora:HC Junior Mělník 4:16 (0:6; 1:5; 3:5)

4. kolo – neděle 18.9.2016

HC Buldoci Neratovice:SK Sršni Kutná Hora 0:5 (0:1; 0:3; 0:1)

Obvykle bývá po hodech půst, ale u nás to však o uplynulém víkendu bylo obráceně.

SK Sršni Kutná Hora  :  HC Junior Mělník  4  :  16  (0:6; 1:5; 3:5)

Ve druhém domácím mistrovském utkání jsme přivítali hosty z Mělníka aktuálního lídra tabulky. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Hosté byli pohyblivější a celkově jejich hra měla hlavu a patu. Naši hoši a dívky byli po celou dobu utkání, snad jen vyjma posledních pěti minut zatlačeni do hluboké defenzívy a neustále pod tlakem. Soupeř nás napadal již při naší rozehrávce z hloubi obranného pásma. Založit kloudný protiútok bylo celkově nemožné a tak jsme pod tlakem okolností a soupeřovy hry nakupili hodně chyb. Tyto však vyplynuly zejména z průběhu hry a tak těžko z tohoto utkání někomu něco vyčítat. Soupeř byl nejen hokejově, ale i fyzicky vyspělejší a dle mého názoru to je jeden z nejžhavějších kandidátů na celkové prvenství v soutěži.

Branky: Veit, Hamsa, Janata, Brichová

Asistence: Veit

Vyloučení: 4:3

Jan Koleček, Dominik Šubrt

Ondřej Veit (C), Dominik Franc, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Tomáš Janata, Petr Hrubý, Denis Čížek, Josef Komárek, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Barbora Sirotková, Jaroslav Šetina, Vojtěch Matějka

HC Buldoci Neratovice  :  SK Sršni Kutná Hora  0  :  5  (0:1; 0:3; 0:1)

V neděli jsme si po sobotní dost vysoké prohře přivstali a dle časového harmonogramu vyrazili do Neratovic. Vzhledem k dosavadním známým výsledkům jsme si nemohli stanovit jiný cíl než vítězství. Jenže v životě někdy platí přísloví „Člověk míní, ale pánbůh mění“. Zde toto naštěstí neplatilo.

V první třetině jsme se dost přizpůsobili hře soupeře a těžko jsme se prosazovali do jeho dobře organizované obrany. Nutno dodat, že jsme klasicky první třetinu lehce prospali a soupeře pouštěli zbytečně do šancí. Pak, ale přišla čtrnáctá minuta, kdy se nám poprvé rozzářili očička. Po tlaku do branky soupeře zakončil do rozhozené obrany a bezmocného brankáře Máťa Šváb 0:1. I přes tuto branku urputný boj o každý centimetr ledové plochy pokračoval a šance se střídali na obou stranách. Do konce třetiny však bez gólového efektu.

Do druhé části jsme již vstoupili s větším elánem a odhodláním. Lépe jsme bruslili a soupeře lehce přehrávali. Nejednalo se o nějaký drtivý tlak, ale od druhé třetiny jsme byli o chloupek lepší. Naše snažení bylo korunováno také gólovými akcemi, kdy se postupně trefili ve 22‘ Denis Čížek 0:2, ve 29‘ Naty Brichová 0:3 a ve 34‘ Domča Franc 0:4. Druhou třetinu jsme odehráli v klidu, což se projevilo také na skóre.

Ve třetím dějství už to zase až takový šlágr nebyl, ale se čtyřgólovým vedením v zádech se hraje přece jenom klidněji, než při opačném stavu. V 50‘ udělal výsledkovou tečku za utkáním ještě Máťa Šváb, který svojí individuální akci s přehledem zakončil.

Utkání jsme sice vyhráli, ale ukázalo se, že soupeř není žádným souborem nazdárků a určitou kvalitu také ukázal. Z naší strany to mělo k optimálnímu výkonu dost daleko. Zcela určitě má naše mužstvo větší potenciál, než do současné doby předvedlo. Byli bychom rádi, pokud by naši borci navázali na nasazení a výkon z prvního utkání proti Letňanům. Velkým pozitivem tohoto mače je udržená nula na našem kontě obdržených branek. Budiž toto signál k zodpovědnému výkonu v dalších utkáních.

Střelci branek:  Šváb 2x, Čížek, Brichová, Franc

Asistence:  Franc, Šváb

Vyloučení:  1 : 5

Ondřej Veit, Dominik Franc, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Tomáš Janata, Petr Hrubý, Denis Čížek, Josef Komárek, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Barbora Sirotková, Jaroslav Šetina, Vojtěch Matějka, Matěj Šváb