«

«

Říj 17

Začaly mistrovské turnaje čtvrtých tříd

   Po dlouhém čekání začaly turnaje 3-4 tříd. Někdo se těšil, někdo třeba ne, ale převažovala zvědavost jak to v této pro nás nové soutěži bude asi vypadat. První chvilky nejistoty zavládli v rámci mužstva již tak týden před, kdy prosákla mezi všechny zúčastněné informace, že na těchto turnajích mohou nastoupit tři hráči do pole ročníky 2002+brankář (s tím brankářem si nejsem moc jist, pokud to není pravda tak mě omluvte a opravte), kteří jsou ve 4 třídě. Vzhledem k tomu, že optimismus a dobrá nálada jak je známo a jak se traduje prodlužuje život, tak jsme se radovali a nenechali se dostihnout chmurnými představami.

     V tomto rozpoložení jsme se nacházeli tak zhruba do 09:20 hodin dne 14.10.2012. Tohle je totiž přibližný čas, kdy náš první soupeř HC Podblanicko (v překladu Benešov) naskákal na led. Když se objevil poslední hráč soupeře na ledové ploše tak trenér Michal Procházka, který nástup sledoval původně v němém úžasu pouze prohlásil „No ty vo..“ (nechť si každý domyslí konec tohoto slova na čtyři písmena).

     Samotné utkání začalo s menším zpožděním, protože jsme čekali na rozhodčí. Následně však začátek utkání překvapil zejména naše mužstvo konkrétně našeho gólmana Kubu Červinku, který začal mezi tyčemi. Ten zjistil, že utkání začalo až po 20 sekundách hry kdy lovil puk ze své branky. Po procitnutí za stavu 1:0 pro soupeře však podal spolehlivý výkon v rámci svých možností. Vzhledem  k fyzické a věkové převaze soupeře asi nemohl zápas skončit jinak než debaklem. Nebudu rozepisovat jednotlivé branky to bych se upsal a hlavně by to nebavilo nikoho číst. Jen pár drobností. Jak jsem se již výše zmínil v naší brance začal v první třetině Kuba Červinka, který má již své zkušenosti z turnajů tohoto typu. Kromě toho, že si posunul začátek utkání na 20 sekundu chytal poté celkem spolehlivě a za zbylé branky v této části hry nemohl. Do druhé třetiny nastoupil do branky Jenda Koleček. Ten sice hýřil před utkáním vysokým sebevědomím, ale po 8:50 min. kdy na něho šlo 15 střel a z toho bylo 7 branek byl vystřídán a na střídačce se rozbrečel. Musel se prostě dát dohromady, aby si mohl ještě zachytat. Rozebírat hráče nemá cenu, protože prakticky všichni po celé utkání jen staticky přihlíželi jak soupeř hraje hokej. Výsledek i průběh utkání byla rána do vazu z čehož bylo nutné se před druhým utkáním vzpamatovat a zapomenout.

HC Podblanicko : SK Sršni Kutná Hora    22   :    1     (5 : 0; 10 : 0; 7 : 1)

G. Jakub Červinka (1); G. Jan Koleček (2)

 David Trnka (26) – Lukáš Secký (10) – Natálie Brichová (5)

David Zvěřina (12) C – Petr Pokorný (33) – Šimon Pokorný (9)

Ježek Pavel (11)

Branka: Lukáš Secký

Asistence: Natálie Brichová

Brankáři: Jakub Červinka 42 střel z toho 11 branek čas odehraný v utkání 29:30

                 Jan Koleček 30 střel z toho 11 branek čas odehraný v utkání 15:30

Střely celkem:  72  :  3

Druhé a také závěrečné utkání jsme na turnaji hráli s týmem HC Rytíři Kladno. Už na první pohled bylo zřejmé dle fyzické vyspělosti hráčů, že toto bude hratelnější soupeř. V kabině před utkáním promluvil trenér Michal Procházka uvážlivým slovem k mužstvu a čekalo se zda si jeho slova vzali hráči k srdci.

     Ihned po úvodním hvizdu tomu moc nenasvědčovalo, protože již v čase 00:50 opět Kuba Červinka, který nastoupil  opět od úvodu utkání lovil ze své síťky na brankové konstrukci puk. Hned od začátku však byla patrná větší aktivita našich hráčů což se projevilo v čase 03:20, kdy Dave Trnka vyrovnal po přihrávce Lukyho Seckého na 1:1. Soupeř byl však aktivnější a důraznější v soubojích. Také proto v čase 12:40 odskočil na stav 4:1 a to ještě v 7 minutě chytil Kuba v brance trestné střílení soupeře. Do konce první třetiny jsme dokázali v čase 13:30 snížit proměněným trestným střílením (kdy Lukyn Secký poslal gólmana Kladna úplně na jinou stranu než svou hůl s pukem a nezištně zasunul do odkryté části branky) na 4:2. Bohužel nám nevyšla první část druhé třetiny, kdy jsme třikrát inkasovali a v čase 21:30 svítil na tabuli stav 7:2. V tuto dobu došlo k vystřídání gólmanů a na led naskočil Jenda Koleček, který tam již vydržel až do konce utkání. Kluci v této fázi utkání bojovali a bylo to vidět hlavně ve hře dopředu. V 23 minutě a 55 sekundě Dava Zvěřina snížil na 7:3. Pak se stav utkání přeléval různě, až se na konci druhé části hry zastavil na stavu 11:4. Třetí část hry byla jednoznačně v držení soupeře, který zřejmě po fyzické stránce byl na tom lépe a tak stav v čase 40:20 15:7 byl celkem lichotivý. Bohužel poslední pětiminutovku jsme nezvládli a dostali ještě tři branky, takže v celkovém hodnocení jsme si pohoršili.

HC Rytíři Kladno   :    SK Sršni Kutná Hora     18  :  7     (4 : 2; 7 : 3; 7 : 2)

G. Jakub Červinka (1); Jan Koleček (2)

 David Trnka (26) – Lukáš Secký (10) – Natálie Brichová (5)

David Zvěřina (12) C – Petr Pokorný (33) – Šimon Pokorný (9)

Ježek Pavel (11)

Branky: 4x Lukáš Secký, 1x Šimon Pokorný, 1x David Trnka, 1x David Zvěřina

Asistence: 2x Natálie Brichová, 1x Lukáš Secký, 1x David Zvěřina

Brankáři: Jakub Červinka 20 střel z toho 7 branek čas odehraný v utkání 21:30

                 Jan Koleček 32 střel z toho 11 branek čas odehraný v utkání 23:30

Střely celkem:   52  :  18

     Závěrem mi dovolte malé shrnutí. V prvním utkání nás soupeř přehrál po všech stránkách. Jeho hráči byli starší a fyzicky zdatnější. Byl to styl hry kočka myš a takovýhle kolotoč v naší obranné části hrací plochy naši borci už dlouho nezažili. Výkon prvního utkání se však odvíjel zejména od pohybu našich hráčů po hrací ploše a rychlosti bruslení. Někdy stáli jak panáci přimrzlí k ledu. Co se týče druhého utkání tak tam už bylo znatelnější zlepšení v pohybu práci s pukem i snaha o lepší výkon na bruslích. Hodně nás trápila obranná činnost, proto také tolik inkasovaných branek. Jednalo se v mnoha případech o doražené puky což by při důsledné hře před vlastním brankářem branky být prostě neměly. Jen malý příklad. Běžné bylo, že pokud náš gólman chytil puk tak následně došlo k min. jednomu píchnutí hokejkou do brankáře. Vrcholem bylo když do Jendy útočník píchl v době kdy měl puk plně pod kontrolou a hra již byla přerušena čtyřikrát. Tato výtka nesměřuje ani na rozhodčího, který to nepochopitelně toleroval, ale spíš na naše hráče, kteří nejenže toto přehlíželi, ale také během ataku spokojeně odjížděli střídat. Co se týče gólmanů myslím, že nezklamali ani nijak zvlášť nezazářili a zákroky z říše snů si nechali na příště. Oba se dopustili nějaké chyby, která však vždy plynula spíše z nepozornosti, než z vyloženého neumění. Jenda si musí v brance zvyknout na to, že střely směřují do branky i pod horní tyčku a nejenom po ledě jak je tomu zvykem v nižší kategorii, což mu bude připomínat poškozený lak na jeho masce po jedné ze střel a také na fakt, že zde již můžeme střelu opravdu směle nazvat střelou. Kuba byl z počátku v brance jistější a bylo vidět, že již pár bitev v takovéhle soutěži zažil. Co se týče hráčů vyzdvihl bych určitě Lukyna Seckého, Naty Brichovou a Šímu Pokorného. Jejich výkon vyčníval nad ostatní zejména Lukyn dřel, bojoval a měl velkou chuť hrát i v momentech kdy jsme byli na kolenou. Ostatní nechci hanět jen si myslím, že mají na víc než předvedli a jedná se zejména o týmový výkon, který pak dokáže nejen celé mužstvo, ale jednotlivé hráče strhnout k max. touze po vítězství, nebo alespoň přijatelnému výsledku. Vždyť i prohra může být někdy vítězství.

      Uvidíme zda si kluci odvezli nějaké své osobní  poznatky z tohoto turnaje. Možnost na reparát mají o tomto víkendu v sobotu 20.10.2012 v Černošicích, kde doufám již budeme v nejsilnějším složení, protože v Benešově jsme se museli obejít bez dvou kamenů základní sestavy Mikuláše Hynka (odjel hrát s mladšími žáky) a Tomáše Knížka (nemoc).

Takže nashledanou v Černošicích nebo spíše v 08:15 u ZS v Kutné Hoře před odjezdem.

– Libor Koleček –