«

«

Úno 03

Znovu jsme nedokázali udržet vedení a přišli o všechny body

Neděle 3. 2. 2019 SK Sršni Kutná Hora  – HC Junior Mělník 4:5 (0:1,3:1,1:3) Sršni přivítali v neděli na domácím ledě třetí celek skupiny západ HC Junior Mělník. Přestože v zápase dvakrát vedli, nedokázali své vedení udržet a přišli tak o všechny body.

Hosté hned od záčátku ukazovali, proč jsou v tabulce západní skupiny tak vysoko. Rychle bruslili a kombinovali a domácí se do hry dostávali jen velice ztěžka. Už ve třetí minutě měli hosté výhodu přesilové hry a těsně před jejím skončením se již téměř radovali z branky, ale David Jelínek v brance doslova čaroval a puk za svá záda nepustil. Než se však domácí hráči po skončené přesilovce stačili srovnat na ledové ploše, hosté přece jen z opakované střely dokázali jít do vedení. V polovině první třetiny se hra mírně vyrovnala a přestože oba celky měli ještě několikrát výhodu přesilové hry, do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Ve druhé třetině musel nejdříve vytáhnout několik skvělých zákroků David Jelínek, ale v čase 32:14 vstřelil Robin Netušil vyrovnávací branku. Za dalších 70 sekund jsme se radovali znovu, když Petr Javůrek vybojoval v útočném pásmu puk a přesnou střelo poslal Sršně do vedení 2:1. Naše radost ale netrvala příliš dlouho, ve 35. minutě jsme se bránili další přesilovce, ve které se puk odrazil od brusle Vojty Dytrycha tak nešťastně, že hostující hráč bez problémů zasunul puk za našeho klečícího golmana. I tak jsme ale šli do kabin o něco spokojenější. V 38. minutě se do přečíslení dva na jednoho dostala dvojice Dytrych, Netušil a druhý jmenovaný lehkou střelou překonal podruhé v zápase hostujícího gólmana. Výsledek mohl být ještě výraznější, 40 sekun před koncem třetiny jel sám na brankaře Lukáš Beran, bohužel neproměnil a my jsme si do kabin odváželi hubený jednobrankový náskok.

Do poslední třetiny jsme nastupovali se snahou neinkasovat a pokusit se udržet pro nás tak nadějný výsledek.Toto odhodlání nám vydrželo pouze do 45. minuty, když jsme nejprve ztratili puk ve vlastním pásmu a pak jsme nedokázali pokrýt soupeřova hráče před brankou, který srovnal na 3:3. O chvíli později jsme nechali rozjet hostujícího Śíchu již z obranného pásma, ten se přehnal okolo debutujícího juniora Dominika Bachtíka a zavěsil nad lapačku našeho brankaře. Hosté tak za 24 sekund otočili vývoj utkání. A jako by toho nebylo málo, za dalších 83 sekund si při naší přesilovce vybral slabší chvilku i David Jelínek, kterého od zadního mantinelu odrazem o výstroj překonal plácnutím do puku hostující Macek. Jiskřičku naděje vykřesal za půl minuty znovu Robin Netušil, který využil přesilovku, zkompletoval hattrick  a snížil na 4:5. Domácí pak vrhli všechny své síly do útoku, ve snaze poprat se alespoň o vyrovnání. To se jim však ani přes závěrečnou hru bez brankaře nepodařilo.

sestava:    Jelínek David, Pekař
Chmelař, Bachtík, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Jelínek Radek,
Rudolfský, Javůrek, Jelínek Matouš, Beran, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Plíhal, Sádlo, Kadlec, Netušil
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 33. Netušil (Jelínek Radek, Dytrych), 34. Javůrek, 38. Netušil (Jelínek Radek, Chmelař), 48. Netušil (Jelínek Radek)
Vyloučení:          8 x 2 minuty : 5 x 2 minuty

Další utkání hrají Sršni v neděli 10.2.2019 od 17:00 na ledě Hokejového klubu Čáslav.