«

«

Pro 17

Výzva splněna ! (Přípravka)

   Článek po vítězném turnaji v Berouně jsem zakončoval větou, že nás 16.12. čeká na domácím turnaji velká výzva a to zopakovat kvalitní výkon a pokud možno „obhájit“ první místo. Povedlo se! Ale řekněme tak na 75%. Sršni sice při vyhlašování výsledků turnaje opět vystoupali na nejvyšší post, ale předvedená hra na tu z Berouna navázala jen v prvním utkání.

   Do toho jsme nastoupili proti celku Podblanicka (Benešov). Naše první vzájemné měření sil s tímto soupeřem skončilo těsnou výhrou sršňů 6:5 a tak jsme opět očekávali těžký boj. S tímto vědomím vstoupili sršni do utkání a hned od první minuty bylo vidět, že se tentokrát se soupeřem o výsledek přetahovat nehodlají. Sršni po celé utkání drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách a postupně zatěžovali konto benešovských lvů gólovými úspěchy, kterých celkem napočítali 11! Jelikož soupeř dokázal skórovat jen 4krát, bylo o vítězi jasno.

   První zápas zrovna moc nevyšel naší první lajně, která byla celý turnaj „tak nějak rozháraná“. Svůj minizápas zakončila na nule (3 góly vstřelili – 3 obdrželi), na což u našich ostřelovačů nejsme zvyklí ;-). Ale jak už to ve správném týmu chodí, když se nedaří první řadě, vezme to na sebe jiná, tentokrát konkrétně naše druhá řada, která zápasu dominovala. Tomáš Janata a Dominik Franc předvedli fanouškům hattrick, Honza Kašpar přidal gól a 2 asistence a Pepa Komárek vše spolehlivě jistil z postu obránce.

   Třetí řada pokračovala ve svých dobrých výkonech a díky gólu Nicolase Balvína zakončila utkání s kladným skóre + 1!

   V bráně spolehlivě zachytali Jenda Koleček a Tomáš Platonov, kteří se vyhnuli vážnějším minelám.

 SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC PODBLANICKO 11:4 (2:1, 4:3, 5:0)

Střely na bránu 33:15

Góly: 3x Janata, 3x Franc, 2x Brichová, Kašpar, Pokorný, Balvín

Asistence: 2x Kašpar, Janata, Pokorný

Sestava:

1.) Brichová – Pokorný – Veit – Hamsa (0; 3 vstřelené, 3 inkasované)

2.) Franc – Kašpar – Janata – Komárek (+ 6; 7 vstřelených, 1 inkasovaný)

3.) Balvín – Knížek – Čížek – Hrubý (Hynková – Neuman), (+1; 1 vstřelený, 0 inkasovaných)

G – Koleček, Platonov

   Do druhého utkání jsme nastupovali s respektem, ale nikoliv strachem! Čekal nás velmi silný tým Mladé Boleslavi. Škodováci měli svůj tým kompletně poskládaný z hráčů ročníku 2005, kdy jedinou výjimku tvořil velmi, velmi šikovný klučina s modrou helmou a tuším číslem 21, jenž se řadil do ročníku 2006, ale troufnu si říct, že svým hokejovým umem převyšoval i své starší spoluhráče.

   Vstup do utkání se nám povedl a v čase 2:19 otevřel skóre utkání Tomáš Janata po akci Honzy Kašpara. Náskok pak v čase 09:38 navýšila Natka Brichová – 2:0. A od této doby začal otěže utkání přebírat mladoboleslavský tým. Nám se dařilo skórovat střelami z dálky, kdy se v této disciplíně jako přeborník ukázal Ondra Veit, který napodobil hattricky Tomáše a Dominika z prvního utkání a rovněž mohl okusit slastný pocit z trojnásobného pokoření soupeřova gólmana.

   Tím kdo se však nejvýrazněji podílel na našem vítězství 7:5 byl v tomto utkání zcela famózní Jenda Koleček, který doslova ničil střelce soupeře a předváděl místy až neskutečné zákroky.

   Škodováci byli po většinu utkání lepší, ale sršni dokázali, že občas prostě vyhraje ten kdo o trochu víc chce a to i přesto, že nepodá tak kvalitní výkon jako soupeř.

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – BK MLADÁ BOLESLAV 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)

Střely na bránu 13:23

Góly: 3x Veit, 2x Brichová, Janata, Čížek

Asistence:  Kašpar

Sestava:

1.) Brichová – Pokorný – Veit – Hamsa (0; 2 vstřelené, 2 inkasované)

2.) Franc – Kašpar – Janata – Komárek (+ 2; 4 vstřelených, 2 inkasovaný)

3.) Balvín – Knížek – Čížek – Hrubý (Hynková – Neuman), (+1; 1 vstřelený, 0 inkasovaných)

G – Koleček

Pozn.: jeden gól vstřelila M. Boleslav z trestného střílení 

 

   Poslední utkání nás čekalo proti zdánlivě nejslabšímu celku, jenž svá dvě předešlá utkání prohrál. Ale ouha. Příbram nás zle potrápila. O tom, že největší pohár zvedne při vyhlášení turnaje nad hlavu kapitán sršňů bylo již díky předešlým výsledkům rozhodnuto. To však malí sršni nevěděli a do utkání nastupovali s tím, že pokud chtějí na krk zlaté medaile, musí porazit i tohoto soupeře.

   Snaha byla od počátku veliká a v první třetině bylo na gólmana Příbrami vysláno neuvěřitelných 18 žihadel. Ujalo se však jediné a to z hole Dominika France.

   Druhá třetina měla naprosto opačný průběh – 8 střel na bránu = 4 góly. Pak už se sršni uklidnili a dotáhli tento na oko nehezký zápas do vítězného konce a protáhli tak sérii své neporazitelnosti na 9 utkání. Tu nám mohou přerušit sršní maminky, které o tréninku 20.12. vyzvou svá milovaná dítka k  „přátelskému“ 😉 utkání.

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC PŘÍBRAM 7:4 (1:0, 4:3, 2:1)

Střely na bránu: 33:20

Góly: 2x Balvín, 2x Brichová, Franc, Pokorný, Veit,

Sestava:

1.) Brichová – Pokorný – Veit – Hamsa (3; 4 vstřelené, 1 inkasované)

2.) Franc – Kašpar – Janata – Komárek (+ 0; 1 vstřelených, 1 inkasovaný)

3.) Balvín – Knížek – Čížek – Hrubý (Hynková – Neuman), (+1; 2 vstřelený, 1 inkasovaných)

G – Platonov, Koleček

Pozn.: jeden gól vstřelila Příbram  z trestného střílení, další 2 trestná střílení neproměnila

Tak jako bylo vítězství na turnaji v Berouně s velkým přehledem a převahou, tak toto bylo vyloženě ubojované. Které má větší cenu?

PS:  Tentokrát jsem se nedostal k hodnocení jednotlivých hráčů, protože můj nepřítel Čas momentálně vítězí. Pokud se mince obrátí, tak hodnocení dopíši zpětně sem do článku.

   Děkujeme za podporu na dálku našemu nemocnému sršni a srdcaři Matějovi Švábovi a jeho dědovi. Mávání do kamery bylo čistě pro vás 😉

– Josef Macháček (trenér) – 

1 komentář

  1. Děda

    Prvňáček Matěj Šváb není schopen komunikovat touto cestou a tak za něj v tomto případě „zaskakuje“ děda.

    Milí kamarádi Sršni moc vám děkujeme, že jsme mohli sledovat váš výkon v třetině, která je na stadionu blíže kameře (a že bylo na co koukat). A zvláště pak za moc milé pozdravy máváním směrem do kamery. Udělali jste Máťovi velkou radost a doufáme, že to Matěj vrátí nasazením a hrou ve prospěch celého týmu.

    Gratulujeme ke krásnému výsledku.

    Karel Šťastný – děda

Komentáře byly zablokovány.